Парламент пропонує зобов’язати онлайн-медіа видаляти негативні коментарі читачів про чиновників протягом трьох днів після отримання ухвали суду, скарги чи припису Нацради, інакше ЗМІ притягатиметься до відповідальності.
Відповідний законопроєкт №11 321, автором якого став голова комітету зі свободи слова Ярослава Юрчишина, ухвалила Верховна Рада 14 січня.
Про це повідомляє “Судово-юридична газета”.
Йдеться про поширення неперевіреної інформації.
При цьому видання зазначає з посиланням на судові рішення, що багато чиновників називають невірогідною ту інформацію, яка містить негативний характер.
А Велика Палата Верховного Суду раніше ухвалила, що негативна інформація про людину вважається недостовірною, якщо особа, яка її розповсюдила, не доведе протилежного (презумпція доброчесності).
Як зазначив суд, негативною слід вважати інформацію, в якій стверджується про порушення особою, зокрема норм чинного законодавства, вчинення будь-яких інших дій (наприклад, порушення принципів моралі, загальновизнаних правил співжиття, неетична поведінка в особистому, громадському чи політичному житті тощо) і яка, на думку позивача, порушує його право на повагу до гідності, честі чи ділової репутації.
Ще одна норма ухваленого законопроєкту – ЗМІ мають подавати слова спікера-чиновника не лише дослівно, а й у “переказі без спотворення суті”, щоб уникнути відповідальності. Зараз досить лише навести вислів дослівно.