Теза про те, що воювати чи служити в Україні доведеться всім – це аксіома.Таку заяву зробив секретар Ради національної безпеки та оборони (РНБО) Олексій Данилов в інтерв’ю “Ліга”.
“І не треба цьому дивуватися. Ми знаходимося в досить складному світі, коли маємо захищати свою країну, маючи божевільного сусіда”, – сказав секретар РНБО.
Також він прокоментував заяву екс-міністра оборони Британії Бена Воллеса, який пропонував набирати в армію більше молодих.
“Коли ви користуєтеся сучасною зброєю – вік не має значення. Уявлення, що у ЗСУ усі мають бути молоді – трохи викривлене”, – заявив Данилов.
“Щодо вікового цензу, то уявлення про війну, що це тільки окопи та перша лінія – це уявлення про минуле”, – додав секретар РНБО.
Нагадаємо, в тому ж інтерв’ю Данилов заявив, що демобілізація військових можлива, але на Ставку ще не вносили пропозиції щодо термінів.
Раніше головком ЗСУ Валерій Залужний пообіцяв розширити категорії громадян, які потраплять під мобілізацію. Він додав, що в Україні запроваджують єдиний реєстр громадян призовного віку.
Разом з тим, черкаський депутат, який став на захист України Ярослав Нищик у своєму Facebook, поділився, що, на його думку, не так з мобілізацією країні.
Зокрема, він зазначив, що багатьох чоловіків призовного віку із сіл забрали служити до ЗСУ. Дійшло до того, що в селах нерідко немає жодного тракториста, нікому сісти за комбайн.
При цьому чиновники вкладають гроші у футбольні клуби. Він вважає, що футболісти мають незрозумілий статус. Багато хто з них виїхав за кордон, їм платять сотні тисяч євро, а нерідко на волонтерство вони кидають лише якусь кісточку.
За словами військового, зараз у країні не менше 600 професійних футболістів, у яких все гаразд зі здоров’ям. Отже, вони можуть захищати Батьківщину.
Також Нищик зазначає, що у містах чимало чоловіків, які працюють менеджерами, консультантами, торговими агентами, тобто їхнє зникнення на “економічному фронті” ніхто не помітить, а їхні посади можуть обіймати й жінки.
Також, на його думку, звідкись з’явилося чимало чоловіків-педагогів, студентів старше 30 років. Особливо військовий вважає цікавим питання видачі броні.
Він зазначив, що нерідко її дають чоловікам, які просто “перебирають папірці” у канцелярії “Водгео” чи “Теполокомуненерго” та в інших установах.
Військовий зазначив, що скільки раптом з’явилося у лікарнях посад електриків, сантехніків тощо. І нерідко елеткрик-біженець до лікарні приїжджає на іномарці, бо має знайомих, котрі йому так допомогли “відкосити” від мобілізації.
Також Нищик не сумнівається, що депутати в Черкаській обласній, міській чи районній раді потрапляли в поле зору територіального центру комплектування (ТЦК), але чомусь усі депутати, які служать у ЗСУ — добровольці. Інші служити не хочуть, ось їх і не беруть.
Але при цьому військовий написав, що кілька його знайомих: двоє педагогів зі стажем понад 10 років, а третій 15 років працює на залізниці й не на останній посаді, хочуть йти служити до лав ЗСУ.
Вони шукають підрозділи, куди їх можуть взяти, цікавляться деталями. Але військовий зазначає, що на їхні місця прийдуть ті, хто “не народжений для війни”.