Крім реформ у школах, чиновники також хочуть внести зміни до дошкільної освіти. Деталями, що пропонують змінити та ввести, поділилася у Telegram-каналі Верховна Рада України.
Голова підкомітету раннього розвитку та дошкільної освіти Володимир Воронов поділився, що у Раді зареєстровано законопроєкт №8030. За нього вже повинні проголосувати у другому читанні.
Щоб оцінити, які зміни потрібно внести до реформи дошкільної освіти в Україні, автори документа врахували найкращий вітчизняний та світовий досвід, а також євроінтеграційні процеси.
Головною ідеєю змін є те, що кожна дитина повинна мати змогу здобути якісну дошкільну освіту з урахуванням її індивідуальних здібностей, потреб, а також інтересів.
У документі йдеться про створення механізму для освітнього розвитку дитини від народження. Він буде впроваджений для дітей віком від трьох місяців до трьох років. Крім цього, пропонується створити мобільні дитячі садки для дітей із віддалених населених пунктів.
Однією із ключових ідей є створення Центрів підтримки батьків. У кожній громаді має бути щонайменше один подібний центр. Там батькам надаватиметься педагогічна та психологічна допомога.
Зазначається, що батьки у таких центрах зможуть отримати консультацію, пройти спеціалізовані курси та семінари, обмінюватись своїм досвідом з іншими батьками.
Законопроєктом також пропонується формувати гідне ставлення до працівників дитячих садків. Вперше на рівні закону пропонується запровадити:
- Обов’язкова умова скороченого робочого дня;
- Обов’язкова щорічна відпустка у кількості 56 календарних днів;
- Помірне педагогічне навантаження;
- Можливість підвищення посадових окладів із боку громад.