Уряд Шотландії вперше в історії очолив мусульманин

В історії Великобританії настав історичний момент. На початку XVIII століття, коли полягала унія між Англією та Шотландією і створювалося Королівство Великобританія, у найбільшу голову нікому не прийшло б, що колись країною керуватимуть індуси та пакистанці, пише Експерт з посиланням на haggin.az

Звичайно, формально, як і раніше, Великобританією править король, а через демократичні механізми – його піддані, вірні та не дуже. Але правляча в Шотландії Націоналістична партія обрала нового лідера, і ним став Хамза Юсаф. Відповідно, він очолить регіональний уряд: тут його майбутня посада зветься перший міністр, що, загалом, прямий переклад слова «прем’єр-міністр».


Глава шотландських націоналістів народився в Глазго в 1985 році, а ось його батько – у Пакистані, мати – в Кенії, у сім’ї вихідців із Південно-Східної Азії. В університеті Глазго Юсаф очолював Асоціацію студентів-мусульман, а згодом працював помічником Башира Ахмада, першого депутата-мусульманина в шотландському парламенті.

У 26 років, у 2011 році, Хамза Юсаф сам став парламентарієм, на той момент наймолодшим, причому присягу він складав у традиційному пакистанському одязі і двома мовами: англійською та урду. Вже наступного року він став першим членом шотландського уряду азіатського походження та мусульманином, сфера відповідальності – міжнародні відносини.

В уряді Юсаф попрацював також міністром транспорту та островів, міністром юстиції, міністром охорони здоров’я та соціального забезпечення. Загалом, коли про свою майбутню відставку заявила Нікола Стерджен, яка очолювала Шотландську націоналістичну партію та уряд з 2014 року, виявилося, що цей ще молодий мусульманин – найдосвідченіший політик, здатний прийняти в неї цю посаду. Довелося, щоправда, поборотися на внутрішньопартійних виборах, але Юсаф оминув головну конкурентку, правоцентристку Кейт Форбс, із результатом 52% на 48%.


Сам він дотримується лівоцентристських переконань, як його попередниця, і вже пообіцяв багато уваги приділяти проблемам бідних: нещодавно з’ясувалося, що в цій сфері мало що змінилося з 2007 року, коли націоналісти вперше прийшли до влади в Шотландії. Так, новий перший міністр продовжить рух Шотландії до незалежності: «поставить на п’яту передачу», як він висловився.

Нагадаємо, що головою Консервативної партії та прем’єр-міністром Великобританії є індус, за походженням та за вірою, Ріші Сунак, а в Шотландії в опозиції Лейбористська партія Шотландії, яка виступає проти незалежності, та її лідер – пакистанець Анас Сарвар, теж правовірний мусульманин.

Світ змінюється рішуче прямо у нас на очах. Вихідці з колишніх колоніальних територій імперії беруть вершини влади в метрополії, виявляються за своїми професійними та політичними характеристиками навіть більшими британцями, а у випадку з Юсафом та Сарваром – навіть шотландцями, ніж вони самі.

Новости партнеров

Подписаться
Уведомить о
guest
0 Комментарий
Межтекстовые Отзывы
Посмотреть все комментарии