У Києві збираються закрити дві станції метрополітену на “синій” гілці. Йдеться саме про “Почайну” та “Тараса Шевченка”. Крім того, є питання і до технічного стану станції “Поштова площа”.
Про це повідомляє видання “Комерсант український” із посиланням на співрозмовника у Київській міській держадміністрації. За його словами, закриття “Почайної” та “Тараса Шевченка” є неминучим.
Водночас питання щодо закриття “Поштової площі” розглядається поки що на рівні експертного обговорення. Ця станція зазначає значного навантаження через щільний автомобільний трафік, незавершену транспортну розвʼязку та офісні новобудови.
“Їх потрібно ремонтувати не через зношеність і відповідно, необхідність планового технічного ремонту, але й через тріщини та просочування вологи. Грунтові води, опади, а в результаті руйнація – це проблеми насправді не лише цих двох станцій. Проблеми ті ж, що й у станцій метро на Теремках, але поки що меншого масштабу”, – наголосив співрозмовник видання.
У Київському метрополітені також підтвердили, що зазначені дві станції “синьої” гілки готують до планового ремонту. Попередньо відомо, що йдеться про ремонт ділянок тунелів по першій головній колії “Почайної” та “Тараса Шевченка”.
Проблемні станції метро у Києві
Ще у грудні 2023-го рх поїздів на Оболонсько-Теремківській лінії метрополітену було частково припинено через загрозу підтоплення, вказує РБК-Україна. Зупинили рух станціями “Деміївська”, “Голосіївська”, “Васильківська”, “Виставковий центр”, “Іподром” та “Теремки”. Крім того, на ділянці між станціями “Почайна” та “Тараса Шевченка” метро просідає тунель. Його можуть закрити на частковий ремонт.
Наразі роботи на закритій ділянці “синьої” гілки метро між станціями «Либідська» та «Деміївська» йдуть за графіком. Вже влітку рух поїздів на шести станціях мають відновити. Про це повідомляв мер Києва Віталій Кличко.
Нагадаємо, що станцію “Видубичі” у березні теж підтопило водою. З’ясувалось, що сталася аварія водопроводу, що, ймовірно, спричинило потрапляння води на станцію. У Київському метрополітені запевняють, що інтенсивної течії води там немає.