Кияни заборгували 4,3 млрд грн за опалення, а також 2,7 млрд грн – за гарячу воду. Це при тому, що переважна більшість містян вчасно оплачує комунальні послуги. 70% боргу припадає на близько 15% від усіх споживачів. Такі цифри оприлюднила пресслужба «Київтеплоенерго».
Як уточнив сьогодні, 13 грудня, на брифінгу директор СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін, близько 70% боргу припадає на 160 тис. особових рахунків, а це 15% від усіх споживачів.
Найбільший борг систематично формують власники елітного житла, квартир у новобудовах або ті, хто володіє кількома об’єктами нерухомості.
«По деяких споживачах – це ситуативна заборгованість і наші клієнти намагаються врегулювати це питання і вирівняти розрахунки за надані послуги, а є окрема категорія споживачів, які системно накопичують заборгованість, і ця заборгованість накопичується у досить немаленьких квартирах, у новобудовах. Такі споживачі з якихось причин вважають для себе за можливе не сплачувати за надані комунальні рахунки», – зазначив посадовець.
Костянтин Лопатін розповів, що саме за гроші, які сплачують кияни за спожиті послуги, компанія купує газ для вироблення теплової енергії, проводить ремонти у міжопалювальний сезон.
Посадовець нагадав, що торік уряд скасував мораторій, який забороняв накладення санкцій за накопичення боргів. Тож з хронічними боржниками у компанії вирішили боротися штрафними санкціями.
«Понад 90 тисяч системних боржників отримали штрафні санкції. Загалом їм нарахували у листопаді пеню у розмірі понад 6 мільйонів гривень», – розповів Лопатін.
Він зазначив, що розмір пені, становить не більше 0,01% суми боргу за кожен день прострочення. Але, відповідно до законодавства, загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу.
Водночас, запевнив директор «Енергозбуту», пеня нараховується не усім боржникам.
«Нарахування пені не застосовується до боржника у разі, якщо він має документально підтверджену заборгованість держави перед ним по пільгах житлової субсидії. Або якщо споживачу заборгували зарплату», – розповів Костянтин Лопатін.
Представник «Київтеплоенерго» закликав боржників укласти договір реструктуризації у Центрі комунального сервісу. Зробити це можна онлайн та завізувати його електронним підписом. Інакше, наголосив Лопатін, компанія стягуватиме борг через суд.
Нагадаємо, в Україні тарифи на газ, теплопостачання та електроенергію не будуть підвищуватися до кінця опалювального сезону. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.