Жителі Києва звернули увагу на те, що їх почали “атакувати” невідомі комахи. Потерпілі масово звертаються до лікарів через укуси. Про це детальніше розповіли в сюжеті ТСН.
У столиці почалася навала мошок, які не дають спокою городянам. Вони здебільшого водяться в парках і біля водойм, а найголовніше — боляче гризуть. Після цього люди скаржаться на те, що все тіло починає сильно свербіти і пухнути.
Невідомі мошки в Києві: що кажуть жителі
Мешканка Києва Поліна Кравченко розповіла, що після прогулянки на вулиці в неї на тілі з’явилися червоні ранки, які печуть і сверблять. Постраждав від чорних мошок, як вона їх назвала, також 9-річний син жінки.
“У нього вранці розпухли губи, вуха, хоча там його не кусали. По всьому тілу почалася як кропив’янка. Почала паморочитися голова. Тому довелося негайно звернутися до лікаря”, — ділиться Поліна Кравченко.
Зіткнулася з роєм мошок у столичному парку і переселенка з Херсона Світлана Кисельгоф. Вона проживає в Києві вже два роки і не може пригадати, щоб у рідному місті була подібна проблема.
Уперше “жертвою” комах вона стала ще минулого року. Під час відпочинку на Десні, а потім уже в Києві, її покусали мошки. Лікарі думали, що це якась інфекція, однак після здачі аналізів з’ясувалося, що це алергічна реакція.
“Атака” комах: думка фахівців
Президентка Асоціації професіоналів довкілля Людмила Циганок заявила, що така мошкара зазвичай мешкає в тих регіонах, де багато лісів і водойм. Зокрема йдеться про Волинську та Чернігівську області, а також інші північні регіони. Водночас, клімат не стоїть на місці і мошки змушені мігрувати.
“Мошка з’їдає мікроорганізми відмерлих залишків, вона харчується також відмерлими залишками рослинності, вони згризають верхні шматочки епітелію. Таким чином вони виживають”, — заявила Людмила Циганок.
Головний лікар клініки імунології та алергології Олександр Назаренко також прокоментував явище, з яким зустрічаються жителі Києва. За його словами, у нього дуже багато пацієнтів, як Поліна та Світлана. Алергічна реакція у людей може з’являтися через токсичні дії слини мошок. Найчастіше це проявляється у людей, у яких є різні порушення обміну речовин або безпосередньо алергія на комах.
Фахівець радить людям звертатися до медиків, адже можливі навіть летальні випадки. Після консультації вони зможуть виписати препарати.
“Якщо чиста алергічна реакція, вона минає одразу за кілька хвилин. А якщо це вже приєднується інфекція, то це буде вже кілька днів — і тоді буде набряк, може бути нагноєння”, — заявив Олександр Назаренко.
Водночас екологи запевняють, що незабаром таких мошок поменшає, адже на них почнуть полювати птахи.