Триває мобілізація в Україні, і в Києві є “острівець виживання” – житловий комплекс у заможному районі Києва, який не відвідують військові.
Ухилянтів легше зловити у більш бідних районах, розповів 36-річний ІТ-менеджер Олександр, який спеціально переїхав у той ЖК, повідомляє The Guardian. “…Олександр каже, що рідко виходить на вулицю. Він уникав громадського транспорту, пересувався лише на автомобілі. Він переїхав до заможного району Києва”, – пише газета.
За словами айтівця, деякі з власників квартир у його будинку були депутатами. “Військові тут не бувають. Наш комплекс – це острівець виживання. Бути бідним в Україні – бути мертвим”, – розповіла дружина Олександра Настя.
Вона поділилася, що переживає за чоловіка і страждає від панічних атак. “Ми одружені 12 років. Ми єдиний організм. Якщо він помре, я теж помру. Можливо, я вб’ю себе”, – додала співбесідниця. Журналісти зазначили, що подружжя платило податки і навіть купило протез для воїна, який втратив ногу.
У центрі уваги мобілізація 2024 – сьогодні це варто знати
16 квітня президент Володимир Зеленський підписав закон про мобілізацію, який 11 квітня ухвалив парламент. У документі, зокрема, передбачено “закручування гайок” для ухилянтів. Варто зазначити, що в різних куточках України військові разом з поліцією активно роздають повістки чоловікам у різних громадських місцях. Нагадаємо, що мобілізація в нашій державі зараз з 25 до 60 років.
У період з 23 квітня до 18 травня для чоловіків-українців призовного віку за кордоном запроваджено призупинення надання консульських послуг. Зазначалося, що ці послуги знову почнуть надавати, коли новий закон набере чинності, і тоді такі громадяни України зможуть оновити з-за кордону свої дані у територіальних центрах комплектування.
Екс-командувач армією США в Європі – генерал у відставці Бен Годжес, говорив, що у країнах Євросоюзу знаходяться десятки тисяч чоловіків і жінок “військового віку”, а вони мають бути у Збройних силах України. У Міністерстві закордонних справ нашої держави зазначали, що повернення на Батьківщину чоловіків призовного віку – це питання справедливості.