У столиці викрито масштабну схему з розкрадання бюджетних коштів. Йдеться про КК “Київавтодор” та заключені ним договори з проведення капітального і поточного ремонтів у 2022-2023 роках, загалом на суму у 185 млн грн. Корупційну складову викрили оперативники управління стратегічних розслідувань в місті Києві, та слідчі слідчого управління поліції столиці.
Зазначені договори укладалися з комерційними структурами, повідомила Поліція Києва у Facebook. А фігуранти справи з “Київавтодору” підписували акти виконаних робіт, у яких зазначалися недостовірні відомості – як вважає слідство, з метою власного збагачення та розкрадання бюджетних коштів. Зокрема, йдеться про фіктивні дані щодо обсягів виконаних робіт, їхньої якості та вартості.
До прикладу, всупереч вимогам тендерної документації змінювався тип асфальтного покриття на той, що був значно гіршим за своїми якісними показниками. Також на деяких ділянках замість нових люків та зливових решіток встановили старі, ті, що вже демонтувалися раніше.
Кошти з бюджету перераховувалися на рахунки підрядних організацій на підставі офіційних документів. З метою виведення кошів проводили безтоварні операції – начебто вони купували якісь товари чи послуги, з підконтрольними підприємствами. Таким чином, відповідно до результатів експертних досліджень, підрядники безпідставно отримали майже 10 млн грн.
В ході оперативного супроводження встановлено, що в інтересах службових осіб КК “Київавтодор” підрядні підприємства ПП “Київшляхбуд” та ТОВ “Ростдорстрой”, які мають спільних власників, перераховували кошти на рахунки СГД з ознаками фіктивності за нібито отримані товари, роботи чи послуги, які фактично не поставлялись та не виконувались. “RDS” — група дорожньо-будівельних компаній, заснована у 2005 році, як інвестиційна група “Рост” для будівництва житла та комерційної нерухомості. Вона аходить до ТОП-3 дорожніх компаній України за кілометражем побудованих доріг, її головний офіс знаходиться в Одесі, а у Києві вона, зокрема, займалася реконструкцією Дегтярівського шляхопроводу.
Поліція Києва повідомила про підозру директору комунальної корпорації з експлуатації автомобільних шляхів. Також про підозру повідомлено чотирьом службовим особам підрядних організацій. Дії учасників угруповання кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України. Готуються клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжних заходів. А санкція статті передбачає покарання до 12 років ув’язнення з позбавленням права обіймати певні посади, чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Зазначимо, що гендиректором КК “Київавтодор” є Олександр Федоренко. Він очолює комунальну корпорацію з літа 2022 року згідно з розпорядженням міського голови Києва. До цього впродовж двох років Федоренко виконував обов’язки голови “Київавтодору” і був одночасно заступником директора з розвитку виробництва.