В останній день 2024 року українці зіштовхнуться із наслідками семибальної магнітної бурі. Геомагнітний шторм 31 грудня за класифікацією вважається сильним обуренням магнітного поля Землі. Про це повідомляє портал “Коментарі” з посиланням на ресурс Meteoagent, який відстежує сонячну активність.
Магнітне поле Землі у вівторок, 31 грудня, буде під впливом підвищеної сонячної активності. Сила впливу магнітної бурі буде відповідати К-індексу 7 (червоний рівень). У середу, 1 січня, негативний вплив сонячної активності знизиться, але все одно залишиться на червоному рівні. Прогнозується магнітна буря з К-індексом 5.
Лікарі зазначають, що люди із захворюваннями серцево-судинної системи особливо чутливі до змін погодних умов. Щоб мінімізувати їхній вплив, важливо зміцнювати адаптивні можливості організму. Це можна досягти простими та природними способами: дотриманням правильного режиму сну та відпочинку, збільшенням часу, проведеного на свіжому повітрі з помірними фізичними навантаженнями, збалансованим харчуванням, а також прийомом полівітамінів, підібраних за рекомендацією лікаря.
Це глобальні поради. А ось з повітом для метеочутливих, які допоможуть максимально полегшити стан у конкретний день, підготуватися до магнітної бурі та уникнути почуття тривоги з приводу того, що вам може стати погано. Щоправда, частина рекомендацій погано узгоджується з новорічним гулянням, але здоров’я дорожче:
- дотримуйтесь режиму дня та харчування;
- не вживайте гостру, солону, жирну, алкоголь і зменште кількість кави;
- гуляйте на свіжому повітрі;
- тримайте під рукою пігулки від головного болю, контролюйте артеріальний тиск;
- уникайте конфліктів та стресових ситуацій.
Бурі різняться за своєю інтенсивністю, що залежить від спалахів на Сонці. Невеликі магнітні коливання майже відчутні і класифікуються за значенням К-індексу 2 чи 3. Бурі з К-індексом 4 – вже відчуваються.