Число людей, які доживають до 100 років стрімко зростає: їх кількість подвоюється кожні 10 років із 1970-х років. Нове дослідження, опубліковане у журналі GeroScience, допомогло розкрити певні біологічні особливості, які сприяють винятковому довголіттю.
У дослідженні взяли участь понад 44 тисячі шведів віком від 64 до 99 років. Це одне з найбільших досліджень у цій галузі, у якому порівнюються профілі біомаркерів, виміряні протягом життя серед тих, хто дожив до 100 років, і їхніх однолітків з більш коротким життям.
Дослідники спостерігали за станом здоров’я учасників протягом 35 років, аналізуючи біомаркери, такі як рівні глюкози, холестерину та інших речовин. З усіх учасників досліджень до 100 років дожило 2,7%, тобто 1224 людей, 85% довгожителів становили жінки.
У підсумку, починаючи з 65 років і далі спостерігалася різниця в біомаркерах між людьми, які згодом стали столітніми, і тими, хто цього не зробив.
Виявлено, що довгожителі мають нижчий рівень:
- – Глюкози — показник стабільного рівня цукру в крові;
- – Креатиніну — маркера функції нирок;
- – Сечової кислоти — продукту обміну речовин, що залежить від харчування.
Результати свідчать, що секрет довголіття закладений не лише в генах, але й у способі життя, починаючи задовго до старості. За словами дослідників, це відкриття може допомогти людям не лише продовжити життя, а й покращити його якість.