Дослідники з Технологічного університету Чалмерса (Швеція), Фрайбурзького університету і Нідерландського інституту нейронаук розробили революційний очний імплантат, призначений для лікування сліпоти. Цей новий пристрій унікально малий, розміром з нейрон, і забезпечений тонко сконструйованими електродами, які можуть імітувати візуальну інформацію в мозку, пише Study Finds.
Сліпота зазвичай виникає через пошкодження самого ока, а не зорової кори головного мозку, яка, як і раніше, готова приймати візуальні дані. Традиційні імплантати стикалися з такими проблемами, як громіздкість і потенційне рубцювання мозку, що ускладнювало довгострокову інтеграцію. Інноваційний імплантат долає ці проблеми, будучи винятково мініатюрним і міцним, що обіцяє менш інвазивне і більш ефективне лікування, йдеться в дослідженні.
Марія Асплунд, професорка біоелектроніки в Університеті Чалмерса, пояснює, що хоча зображення, яке ми сприймаємо, не буде повністю повторювати наш первинний зір, воно нагадуватиме простіше візуальне уявлення, як плями світла на темній дошці, що спалахують, щоб передати інформацію. Новий дизайн дає змогу розмістити безліч електродів — кожен з яких являє собою піксель — на одному невеликому імплантаті, що підвищує чіткість зображення.
У дослідженні також розповідається про матеріали, з яких виготовлений імплантат. Спеціальний некорозійний провідний полімер покриває крихітні металеві деталі, запобігаючи їхньому руйнуванню і забезпечуючи довговічність імплантату. Це досягнення дуже важливе, оскільки традиційні металеві імплантати можуть піддаватися корозії, що призводить до ускладнень зі здоров’ям.
Дослідницька група з оптимізмом дивиться в майбутнє і тепер має намір поліпшити імплантат, щоб він міг підтримувати тисячі електродів, значно покращуючи роздільну здатність візуальної інформації, яку він може надати. Це дослідження не тільки дає надію людям, які страждають від сліпоти, а й встановлює новий стандарт у галузі медичних імплантатів.