Земля поступово виходить із потужного магнітного шторму, який тривав кілька днів. За прогнозами астросиноптиків, сила цього шторму нарешті починає спадати, однак, як попереджають експерти, зовсім розслаблятися ще рано — можливий новий геомагнітний удар. Про це повідомляє сайт Spaceweather.
Все почалося 10 листопада, коли активна сонячна пляма, позначена як AR3889, викинула потужний сонячний спалах класу M9.4, що навіть спричинив короткочасне радіозатемнення над Південною Атлантикою. Ця пляма має нестабільне магнітне поле дельта-класу, що викликає ризик сильних викидів і додаткових спалахів.
Науковці Spaceweather зазначають, що зафіксований коронографами SOHO вибух викинув корональну масу (CME) у космос. Хоча за своєю силою спалах був потужним, сам викид вчені називають слабким і порівняно невеликим за розмірами. Прогноз показує, що цей викид корональної маси може досягти Землі 13 листопада, з ймовірністю, що він викличе легку геомагнітну бурю класу G1 — достатню, щоб на полюсах можна було побачити сяйво.
На цей момент, за даними ресурсу Meteoagent, на Землі триває 6-бальна магнітна буря, що зачепила чутливих до геомагнітних коливань людей. Очікується, що вже 12 листопада її інтенсивність зменшиться до 4 балів, що полегшить ситуацію. Проте 13 та 14 листопада можливий новий, середній геомагнітний шторм, який, хоч і буде менш потужним, але також викличе певні коливання.
За прогнозом, спокійні дні настануть із 15 до 17 листопада, коли жодних помітних геомагнітних збурень не очікується. Однак, як показує динаміка останніх днів, Сонце може підкинути несподіванки.