Навіщо носити шапку взимку та у вітряну погоду

Взимку та у вітряну погоду носіння шапки — це не просто питання моди чи комфорту, а насамперед турбота про власне здоров’я. Люди, які нехтують шапкою у холодну пору року, ризикують зіткнутися з цілою низкою серйозних проблем і ці ризики значно зростають після переохолодження. 

На сторінці haborets_clinic розповіли, чому так важливо пам’ятати про основні аспекти турботи про здоров’я у зимовий період.

Чому не варто ігнорувати шапку

Наш організм чутливо реагує на низькі температури та вітер. Якщо вуха мерзнуть, це може стати причиною різноманітних хвороб:

  • Запалення мозкових оболонок (менінгіт). Вкрай небезпечне захворювання, яке може призвести до серйозних ускладнень і потребує негайної медичної допомоги.
  • Фронтит і синусит. Запалення лобових і гайморових пазух часто виникає через переохолодження. Це супроводжується сильним болем і тривалим лікуванням.
  • Невралгія трійчастого нерва. Хвороба, яка викликає нестерпний біль у ділянці обличчя. У деяких випадках це може навіть призвести до тимчасового порушення рухливості м’язів обличчя.
  • Спазми судин і головний біль. Холод провокує звуження судин, що може призводити до мігреней, погіршення зору, а також загального самопочуття.
  • Запалення лімфатичних вузлів. Мерзлі вуха можуть стати причиною болю у нижній щелепі, потилиці та шиї.

Волосся теж страждає

Переохолодження шкодить не лише здоров’ю внутрішніх органів, а й стану волосся. Особливо вразливі ті, хто вранці миє голову, сушить її феном під гарячим повітрям і одразу виходить на вулицю. Така різка зміна температур може порушити живлення волосяних фолікулів, що призводить до ламкості та випадіння волосся.

Завдання батьків: привчити дітей до шапки

Батьки повинні навчити дітей носити шапку, яка щільно закриває вуха. Це допоможе запобігти хронічним отитам, гайморитам і іншим захворюванням, які можуть вплинути на здоров’я у дорослому віці.

Шапка має бути:

  • виготовлена з натуральних матеріалів
  • комфортною, не стискати голову
  • достатньо теплою, щоб захищати від вітру та холоду

Шапка — ваш союзник у боротьбі за тепло

Носіння шапки — це один із найпростіших способів допомогти організму зберігати тепло. У холодну погоду головний убір зменшує тепловтрати, підтримує баланс температури тіла, який дозволяє організму краще боротися з вірусами та інфекціями.

Нехтування цим простим правилом часто обертається довгими та дорогими походами до аптек і лікарів. Тож не варто ризикувати своїм здоров’ям заради моди чи думки оточення. Зима — це час, коли шапка стає не просто аксесуаром, а справжнім порятунком для вашого організму.

Шапка взимку — це не лише турбота про себе, а й прояв поваги до власного здоров’я. Не варто сприймати її як обов’язок чи зайвий елемент гардероба. Нехай вона стане вашим надійним другом у холодну пору року, допоможе залишатися здоровими, енергійними та щасливими.

Романчук Микола

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

2 години ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

2 години ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

2 години ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

2 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

2 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

2 години ago