Кабінет міністрів України затвердив перелік випадків, у яких державні та комунальні медичні установи можуть надавати платні медичні послуги.
Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я, відповідну постанову щодо надання медичних послуг за оплату від юридичних та фізичних осіб було прийнято на засіданні уряду у п’ятницю. Постанова набуває чинності з 1 січня 2025 року.
Про це повідомляє Телеграм – канал МОЗ України.
Згідно з постановою, платні медичні послуги надаватимуться у таких випадках:
- За відсутності направлення.
- За контрактами з юридичними особами.
- У медичних установах сектору безпеки, оборони та державного управління справами, якщо пацієнти не належать до закріпленого контингенту.
- При наданні медичних послуг, які не покриваються програмою медичних гарантій (ПМГ).
Також постановою визначено випадки, у яких пацієнти будуть оплачувати лише додаткові послуги, тоді як вартість самої медичної послуги покриватиметься в рамках ПМГ. До таких випадків належать:
- Надання медичних послуг у домашніх умовах за бажанням пацієнта, а не за медичними показаннями.
- Можливість самостійно обрати лікаря для отримання спеціалізованої медичної допомоги у плановому порядку.
- Перебування у палаті з підвищеним рівнем комфорту.
Міністерство охорони здоров’я уточнює, що надання платних медичних послуг має бути зареєстроване в електронній системі охорони здоров’я, а розрахунки здійснюватимуться лише у безготівковій формі. При цьому медичні установи можуть самостійно визначати вартість послуг.
“Вартість платних послуг буде перераховуватися на офіційний рахунок лікарні за чітко визначеним тарифом. Платежі за КТ з контрастом, які нібито не покриваються державою, та інші шахрайські способи здирництва коштів у пацієнтів повинні залишатися в минулому. Лікарні повинні правильно інформувати пацієнтів”, – підкреслив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.