Подружжя зі США вперше очікує на дитину після 18 років невдалих спроб завагітніти. Ключову роль у цьому відіграв штучний інтелект, який допоміг виявити життєздатні сперматозоїди при важкій формі чоловічого безпліддя.
Причиною безпліддя була азооспермія — стан, за якого сперматозоїди в еякуляті або відсутні зовсім, або наявні у вкрай малій кількості. Це один із найскладніших для лікування діагнозів, на який припадає до 15% усіх випадків чоловічого безпліддя. Після 15 невдалих спроб екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) подружжю вдалося зачати завдяки новій системі STAR — Sperm Track and Recovery, – пише CNN.
STAR — це технологія, яка поєднує мікрофлюїдний чип і штучний інтелект. Система здатна зробити до 8 мільйонів знімків за годину й виявити навіть поодинокі сперматозоїди, які зазвичай неможливо розгледіти вручну.
Після цього вона ізолює клітину в поживному середовищі, зберігаючи її життєздатність для подальшого використання в ЕКЗ. Саме за допомогою цієї технології фахівці знайшли необхідну кількість активних сперматозоїдів, що дало змогу здійснити успішне запліднення. Тест на вагітність виявився позитивним, а народження дитини очікується в грудні 2025 року.
На сьогодні система STAR доступна лише в Колумбійському університеті, проте її розробники планують публікацію результатів та розширення доступу до інноваційної технології. Вартість процедури із застосуванням STAR становить близько 3000 доларів.