З початком розвитку пластичної хірургії операції були доступними тільки людям з достатком. Наразі ситуація інша — до пластики вдається все більше людей.
Народний депутат Ярослав Железняк навів дані зі статті, опублікованій в the Economist.
Експерти прогнозують значне збільшення глобального ринку “медичної естетики”, адже пластика стала майже обов’язковим “тюнінгом” для багатьох. Зараз, за даними видання, ринок вже коштує 82 млрд дол., а до 2030 року зросте до 143 млрд дол.
“Молодь у всьому світі навіть вигадала терміни на кшталт “апгрейд” і “аптюн”, аби назвати новий ніс чи підтяжку щік. І це вже не дивує – у 2022 році кожен четвертий пацієнт ботоксу у США був молодшим за 34 роки”, — пише видання.
Під час пандемії цікавість до “естетичної медицини” зросла, адже Zoom-дзвінки нагадали багатьом про зморшки, а час на самоізоляції дав можливість оговтатися після процедур. У результаті кількість пластичних операцій зросла з 25 млн у 2019 році до 35 млн у 2023 році. Найбільше операцій роблять у Бразилії, Туреччині та Китаї, а у Південній Кореї чверть жінок у віці до 30 років вже змінили зовнішність.
Туризм за красою б’є рекорди. У 2023 році до Туреччини приїхало 1,5 млн медичних туристів, більшість із яких – за омолодженням або пересадкою волосся. Лише трансплантація волосся там коштує 2,5 тис. дол., тоді як у Британії – до 12 тис. дол. У Бразилії навіть пропонують ринопластику у розстрочку на 100 платежів.
Тренди і ризики. Нові методи, як-от Daxxify, обіцяють ефект вдвічі довший за ботокс. А естетика майбутнього вже включає омолодження за допомогою риб’ячої сперми чи “енергетичних” пристроїв для заморожування жиру. Водночас пластична хірургія залишається ризикованою: підпільні клініки в Китаї перевищують ліцензовані у 6 разів, а у Туреччині за останні роки через дешеві операції загинули 29 британців.
«Бусифікація» стала словом 2024 року, за версію словника сучасної української мови та сленгу «Мислово». Неологізм,…
Пасажири деяких авіакомпаній мають можливість повертатись у часі та святкувати Новий рік двічі. Попри те,…
Прискорення ядерної програми Ірану наближає весь світ до критичної точки - до точки неповернення, заявив президент Франції…
Багатодітні батьки, які виховують від трьох неповнолітніх дітей в одному шлюбі, знову можуть отримати відстрочку…
Близько 90 років тому крихітне село Бельчіте, недалеко від Сарагоси, на північному заході Іспанії, було приголомшливим…
Клієнти державного банку "Ощадбанк" почали масово скаржитися на несправедливе списання комісії за сервіс смс-інформування. Це…