З початком розвитку пластичної хірургії операції були доступними тільки людям з достатком. Наразі ситуація інша — до пластики вдається все більше людей.
Народний депутат Ярослав Железняк навів дані зі статті, опублікованій в the Economist.
Експерти прогнозують значне збільшення глобального ринку “медичної естетики”, адже пластика стала майже обов’язковим “тюнінгом” для багатьох. Зараз, за даними видання, ринок вже коштує 82 млрд дол., а до 2030 року зросте до 143 млрд дол.
“Молодь у всьому світі навіть вигадала терміни на кшталт “апгрейд” і “аптюн”, аби назвати новий ніс чи підтяжку щік. І це вже не дивує – у 2022 році кожен четвертий пацієнт ботоксу у США був молодшим за 34 роки”, — пише видання.
Під час пандемії цікавість до “естетичної медицини” зросла, адже Zoom-дзвінки нагадали багатьом про зморшки, а час на самоізоляції дав можливість оговтатися після процедур. У результаті кількість пластичних операцій зросла з 25 млн у 2019 році до 35 млн у 2023 році. Найбільше операцій роблять у Бразилії, Туреччині та Китаї, а у Південній Кореї чверть жінок у віці до 30 років вже змінили зовнішність.
Туризм за красою б’є рекорди. У 2023 році до Туреччини приїхало 1,5 млн медичних туристів, більшість із яких – за омолодженням або пересадкою волосся. Лише трансплантація волосся там коштує 2,5 тис. дол., тоді як у Британії – до 12 тис. дол. У Бразилії навіть пропонують ринопластику у розстрочку на 100 платежів.
Тренди і ризики. Нові методи, як-от Daxxify, обіцяють ефект вдвічі довший за ботокс. А естетика майбутнього вже включає омолодження за допомогою риб’ячої сперми чи “енергетичних” пристроїв для заморожування жиру. Водночас пластична хірургія залишається ризикованою: підпільні клініки в Китаї перевищують ліцензовані у 6 разів, а у Туреччині за останні роки через дешеві операції загинули 29 британців.