Дієта довгожителів: 7 продуктів, які потрібно їсти, щоб довго жити

Блакитні зони — це п’ять регіонів світу, де люди частіше доживають до віку вище середнього. Це Окінава в Японії, Сардинія в Італії, Нікойя в Коста-Ріці, Ікарія в Греції та Лома-Лінда в Каліфорнії. Люди в цих регіонах не тільки мають вищу тривалість життя, а й нижчий рівень захворюваності на вікові захворювання, такі як серцево-судинні захворювання, рак і діабет. Дослідники виявили, що саме харчування має вирішальний вплив на тривалість життя і здоров’я цих людей. Жителі “блакитних зон” їдять багато продуктів, багатих поживними речовинами. Про це пише Fit For Fun.

Харчування в “блакитних зонах” вирізняється розмаїттям цільних продуктів рослинного походження, воно багате на клітковину, вітаміни, мінерали та антиоксиданти.На тарілці довгожителів часто подають сім основних продуктів.

Квасоля — рослинний білок

Фото: Freepik

Квасоля багата клітковиною, білком і містить безліч вітамінів і мінералів. Вживання в їжу бобів підтримує здоров’я кишківника і може знизити ризик серцевих захворювань. Поєднання квасолі та цільнозернових продуктів, таких як рис, утворює повноцінний білок і тому є здоровою альтернативою м’ясу. У “блакитних зонах” квасоля часто використовується в традиційних стравах, таких як костариканське галло пінто.

Оливкова олія — рідке золото

Оливкова олія є важливою частиною раціону жителів “блакитних зон”. Вона багата на мононенасичені жирні кислоти, які можуть знизити рівень “поганого” холестерину та ризик серцевих захворювань.

Оливкова олія також містить антиоксиданти, які мають протизапальні властивості і можуть знизити ризик хронічних захворювань, наприклад, раку і діабету. Найкраще використовувати оливкову олію як основне джерело жирів на кухні та додавати її в салати, овочеві страви та соуси.

Горіхи — маленькі електростанції

Фото: Freepik

Горіхи багаті корисними жирами, клітковиною, білком та мінералами, такими як калій і магній. Регулярне вживання горіхів пов’язане з поліпшенням здоров’я серця й зниженням ризику хронічних захворювань. Рекомендується щодня з’їдати жменю горіхів, наприклад мигдалю, волоських горіхів або фісташок.

Овочі — зелена сила

Овочі, особливо овочі сімейства хрестоцвітних, такі як броколі, цвітна капуста і листова зелень, відіграють важливу роль у дієті “блакитної зони”. Вони багаті клітковиною, вітамінами і мінералами, які важливі для здоров’я мозку, нервової та імунної системи.

Вживання овочів може знизити ризик хронічних захворювань, таких як рак і хвороби серця, і сприяти довголіттю. Рекомендується щодня їсти найрізноманітніші овочі та насолоджуватися ними в сирому вигляді, тушкувати або готувати на пару.

Вода — важлива для обміну речовин

Фото: Freepik

Вода важлива для достатньої гідратації та допомагає підтримувати всі функції організму. Вода також допомагає травленню, регулює температуру тіла і сприяє обміну речовин.

У “блакитних зонах” люди п’ють достатньо води та уникають солодких напоїв. Рекомендується випивати щонайменше 1,5-2 літри води на день, щоб підтримувати оптимальний рівень гідратації організму.

Кава — піднімає настрій

Помірне споживання кави пов’язане з поліпшенням здоров’я серця, зниженням імовірності розвитку деяких видів раку та поліпшенням психічного здоров’я. Кава також містить антиоксиданти і може прискорити обмін речовин, проте її слід вживати помірно, не підсолоджувати занадто великою кількістю цукру і не додавати багато молока.

Червоне вино — насолоджуйтеся помірно

Фото: pexels.com

Так, усе правильно. У “блакитних зонах” вживають алкоголь, особливо червоне вино, але тільки в помірних кількостях. Червоне вино містить антиоксиданти з виноградної шкірки, що мають протизапальні властивості і знижують ризик серцево-судинних захворювань.

Червоне вино має позитивні властивості, але жінкам слід випивати максимум одну склянку на день. Важливо зазначити, що надмірне вживання алкоголю може завдати шкоди вашому здоров’ю та підходить не всім.

Важливо їсти різноманітні цільні продукти та підтримувати загалом здорову збалансовану дієту. Однак харчування — це ще не все. Такі фактори, як сон, паління та фізична активність, також впливають на тривалість життя.

Ольга Степанова

Recent Posts

25-річна блондинка всього за тиждень переспала із сотнею студентів та їхніми батьками: рекорд побито

Актриса "кіно для дорослих", 25-річна блондинка Бонні Блу з Великобританії з початку 2024 року набула…

2 хв. ago

Король Чарльз змінює харчові звички: в обідньому меню з’явилося авокадо

Король Великої Британії Чарльз III, відомий своїм щільним графіком і звичкою пропускати обід, почав вносити…

2 хв. ago

Школярів чекають важливі зміни – доведеться обирати

З наступного року українські діти, які через війну були змушені виїхати за кордон, отримають унікальну…

11 хв. ago

Українцям пропонують нову фінансову допомогу: як отримати 20 тисяч гривень

Фонд ветеранів України представив ініціативу мікрофінансування, спрямовану на підтримку підприємств, якими керують ветерани та члени…

22 хв. ago

Жовтневий удар по гаманцю: світло, газ, вода і сміття – скільки доведеться заплатити

Запоріжцям у жовтні доведеться платити більше за світло, воду, газ та вивезення сміття. Розповімо коротко…

31 хв. ago

Готуйтеся вивертати кишені: податкова отримала доступ до всіх рахунків українців

З 30 вересня Державна податкова служба почне отримувати дані щодо стану рахунків громадян України від податкових органів…

43 хв. ago