Неякісне харчування з високим вмістом оброблених продуктів може значно скоротити ваше життя. Дослідження показують, що кожні 10% збільшення споживання ультраоброблених продуктів підвищують ризик смерті на 14%.
Крім того, інше дослідження доводить, що часте вживання алкоголю потенційно може призвести до втрати майже трьох десятиліть життя. Які ще щоденні звички з часом можуть мати серйозні наслідки для здоров’я, розповіли в Eat This, Not That.
Самотність
Самотність може серйозно впливати на ваше здоров’я, підвищуючи стрес і знижуючи когнітивні функції. Коли ви відчуваєте себе самотнім, мозок сприймає навіть дрібні загрози як значні, що може призвести до погіршення сну та настрою, а також збільшувати ризик розвитку деменції. Тож, регулярне спілкування з іншими може бути важливим кроком для покращення психічного стану.
Сидячий спосіб життя
Сидіння шкодить спині, поставі та може спричиняти депресію. Крім того, вчені порівнюють сидіння з курінням, зазначаючи, що це може бути небезпечніше за інші шкідливі звички. Саме тому, щоб зберегти здоров’я потрібно більше рухатися.
Розгубленість
Якщо ви не відчуваєте себе щасливими — час змінити ситуацію, бо це може вплинути на ваше здоров’я. Депресія значно скорочує тривалість життя, а особливо вона небезпечна для серця. Люди з депресією та серцевими захворюваннями мають вдвічі більший ризик померти впродовж наступних десяти років, а тому важливо звертати увагу на психічне здоров’я, щоб запобігти серйозним наслідкам.
Стримання емоцій
Якщо ви постійно стримуєте злість на близьких, вона може повернутись і знову вплинути на вас. Часті стреси та роздратування підвищують рівень кортизолу в організмі, що може призвести до негативних наслідків для здоров’я і збільшити ризик серйозних захворювань. Важливо знайти способи справлятися з емоціями, щоб зберегти своє фізичне і психічне здоров’я.
Відсутність режиму
Недосипання збільшує ризик передчасної смерті, незалежно від того, чи є ви “совою”, чи “жайворонком”. Достатній сон знижує ризик серцевих захворювань та депресії, а також покращує фізичну активність і харчові звички. Крім того, якщо ви водите машину вам варто пам’ятати, що поганий сон може підвищити небезпеку на дорозі. Тож, важливо спати не менше 6 годин на добу для здоров’я і безпеки.