З 1 жовтня в Україні розпочнеться справжній медичний колапс. Національна служба здоров’я України (НСЗУ) припиняє фінансування майже для 4,9 мільйона пацієнтів, які мають проблеми з верифікацією в електронній системі охорони здоров’я.
В основному йдеться про дітей – 4,6 мільйона з них молодших 18 років і ще не отримали індивідуального податкового номера (ІПН).
Як повідомляє медична журналістка Наталія Бушковська, якщо у пацієнта немає статусу “Успішна верифікація” у реєстрі, йому буде надано коефіцієнт 0. А отже, за таких дітей лікарям не заплатять.
Ця ситуація викликає безліч питань та занепокоєння. Лікарі повідомляють, що проблеми з верифікацією обговорюються давно, і багато хто з них був упевнений, що система працюватиме без збоїв.
“А сказати все прямо і чітко як завжди не вистачає сміливості? Мені пишуть лікарі, які кажуть, що питання про верифікацію виникають давно. Їх заспокоювали, що все буде добре, все буде автоматизовано”, – пише Наталія.
У НСЗУ запевняють, що 1 жовтня таки зроблять оплату за пацієнтів молодше 18 років. Однак це не означає, що проблему вирішено. Необхідні зміни в урядовій ухвалі вже узгоджені, але навіть після цього систему буде перевантажено. Введення ІПН стане справжнім викликом, і це може вибити первинне медичне обслуговування на цілий рік.
“Слухайте, друзі, це неприпустимо. Занадто багато сил було вкладено в медреформу на різних рівнях, щоб дозволити такі дії”, – каже журналістка.
Ситуація з медичним фінансуванням в Україні залишається напруженою, і батькам варто звернути увагу на можливість верифікації своїх дітей, щоби не зіткнутися з несподіваними труднощами в лікуванні.