З наближенням зими українці почали більше турбуватися про стабільність гривні, побоюючись її обвалу. Експерти розповіли, як краще поводитися з валютою цього тижня: купувати чи продавати.
Чи варто купувати долар зараз?
Економіст Андрій Забловський рекомендує розглянути альтернативи валютним заощадженням. “Можна придбати долари, але вони не зігріють вас узимку й не забезпечать енергією для гаджетів, якщо немає генератора чи паливного котла”, – зазначив Забловський, підкреслюючи, що пріоритетами зараз є забезпечення базових потреб.
Валюта як вигідний вклад на майбутнє
Фінансовий аналітик Андрій Шевчишин вважає доларові заощадження доцільними для довгострокових інвестицій. За його словами, готівковий долар завжди залишається високоліквідним активом, що додає йому переваги. “Це хороший час для купівлі валюти”, – зазначив Шевчишин.
Гривня та інвестиції в ОВДП
Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин запевняє, що різкого обвалу гривні очікувати не варто, можлива лише її повільна девальвація. За його порадою, вигідним варіантом є інвестиції в гривневі облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) терміном на 3-6 місяців, де ставки сягають 15% річних, а доходи звільнені від податків.
Депозити: чи вигідно тримати заощадження в банку
Директор департаменту роздрібного бізнесу “Глобус Банку” Дмитро Замотаєв звертає увагу на податкове навантаження: збільшення військового збору з 1,5% до 5% підвищить загальну ставку оподаткування депозитів до 23%. Однак це, на його думку, не вплине на зростання кількості вкладників. Найпопулярнішими залишаються довготривалі вклади з максимальними ставками до 15% річних.