Європейський центральний банк (ЄЦБ) давно відмовився від друку одного великого номіналу. Купюри залишилися в обігу, оскільки їх продовжують зберігати звичайні громадяни як валютні заощадження. Не виключено, що в майбутньому з обміном або продажем євро можуть виникнути проблеми.
Який номінал євро більше не друкують
На офіційному сайті ЄЦБ йдеться, що в серії банкнот «Європа» відмовилися від номіналу 500 євро. Його виключили з процесу виробництва через побоювання, що купюри можуть сприяти незаконній діяльності, зокрема шахрайським діям, пов’язаним із підробкою готівки. Рішення не вплинуло на законність номіналу як платіжного засобу.
З огляду на міжнародну роль євро та широку довіру до його банкнот, 500 євро залишатимуться законним платіжним інструментом і будуть використовуватися як засіб платежу та збереження вартості, — написали на сайті Європейського центрального банку.
Станом на 2025 рік в обігу перебувають:
- 5, 10, 20, 50, 100 і 200 євро випуску 2002 року;
- 5, 10, 20, 50, 100 і 200 євро випуску 2013-2018 років.
Тобто номінал не знецінився, як могли подумати українці. Іноземні гроші навіть у 2025 році можливо обміняти у фінансових установах. Але не виключено, що в банку запитають джерело походження купюр, враховуючи давність емісії.
Рекомендується не зберігати свої заощадження в номіналі 500 євро.
По-перше, існує ризик затримок з обміном через перевірки готівкової валюти.
По-друге, є велика ймовірність використання фальсифікованих банкнот, особливо якщо ви купували євро на чорному ринку.
Найкраще зупинитися на середніх номіналах (50 і 100 євро), вони ідеально підходять для розрахунків за кордоном і на території України. Пріоритет варто віддавати купюрам нового зразка, бо нерідкими стали випадки встановлення подвійних курсів обміну чи додаткової комісії для готівки давніх років емісії.