В Україні з 1 січня 2025 року буде заборонено виведення цінних паперів іноземних емітентів з України – до кінця воєнного стану. Таким чином, зокрема, буде закрито схему з виведенням валюти з України за допомогою облігацій США.
Про це повідомили у Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку України (НКЦПФР). Там зазначили, що рішення:
- є виконанням меморандуму МВФ;
- погоджено з НБУ.
“НКЦПФР ухвалила рішення про заборону з 1 січня 2025 року виведення цінних паперів іноземних емітентів із системи депозитарного обліку на період дії воєнного стану. … Рішення стало компромісом, оскільки на порядку денному стояло питання повної заборони на допуск та торгівлю цінними паперами іноземних емітентів на території України”, – йдеться у повідомленні.
При цьому наголошується: заборона на списання цінних паперів іноземних емітентів із системи депозитарного обліку не поширюється на деякі операції. Зокрема:
- проведення корпоративних операцій емітента;
- приведення у відповідність кількості цінних паперів на рахунках Центрального депозитарію за даними міжнародних депозитарних установ.
Водночас, Фонд гарантування вкладів фізосіб планує продати активи низки банків, що ліквідуються. Початкова ціна реалізації всіх лотів складає близько 16,5 млрд грн. З них на 0,3 млн грн буде продано цінних паперів. А крім того:
- на майже 16,3 млрд грн виставлено на продаж права вимоги щодо кредитів;
- на 212,8 млн грн – об’єкти нерухомого майна, земельні ділянки та інші кошти;
- на 2,1 млн грн – дебіторську заборгованість перед банками.
Буде продано активи 9 банків. Зокрема:
- Промінвестбанк;
- Банк “Форвард”;
- КСГ Банк;
- Мегабанк;
- Банк Січ;
- МР Банк;
- Укрбудінвестбанк;
- Айкос Банк;
- АКБ “Конкорд”.
“Цього тижня (23 грудня – 27 грудня) в системі Prozorro. Продажі заплановано продаж активів 9 банків, що ліквідуються Фондом гарантування вкладів. Початкова ціна реалізації всіх лотів складає близько 16,5 млрд грн”, – розповіли у фонді.