Власників банківських карток закликали бути пильними, особливо під час зняття в банкоматі великих сум готівки.
Про це пише “Хвиля”, посилаючись на пресслужбу ПриватБанку.
QR-коди в банківських послугах стали популярними серед різних груп клієнтів, включаючи людей пенсійного віку. Особливо зручно їх використовувати під час отримання готівки в банкоматах. Однак під час використання цієї технології можуть виникнути певні ризики, про які важливо знати клієнтам.
Вона дійсно спростила процес зняття готівки. За інформацією ПриватБанку, для отримання грошей достатньо виконати три прості дії: відсканувати QR-код, який відображається на екрані банкомата, через додаток Приват24, ввести ПІН-код своєї картки, після чого можна забрати готівку. Головна перевага цього способу в тому, що банківська картка при цьому не потрібна.
“QR-код, як його не крути, – дуже зручна річ. Тому ми часто використовуємо його в сервісах банку”, – підкреслили в банку.
Однак експерт з онлайн-безпеки Владлен Курило попереджає про необхідність дотримання обережності під час використання банківських карток. Особливу увагу слід приділити тим, хто регулярно знімає великі суми грошей.
Після завершення новорічних свят, починаючи з 9 січня, коли банківська система повернулася до повноцінної роботи, важливо дотримуватись певних правил безпеки під час використання банківських карток. Ці заходи необхідні для захисту грошей від шахраїв. Курило наголошує, що є низка дій, яких категорично слід уникати з цього моменту.
За словами експерта, останнім часом шахраї також почали активно використовувати технологію QR-кодів у своїх цілях. Шахраї використовують таку тактику: вони телефонують власникам банківських карток і представляються працівниками банку. У розмові вони повідомляють про нібито підозрілу операцію за карткою клієнта. Щоб створити атмосферу терміновості й паніки, вони часто говорять схвильованим або істеричним тоном, наполегливо переконуючи людину негайно скасувати цю неіснуючу операцію.
“Шахраї стверджують, що хтось намагається зняти гроші з картки, і пропонують сформувати код у додатку для скасування операції. Якщо людина погодиться і надішле код, зловмисники отримають доступ до особистого кабінету і зможуть зняти всі кошти з рахунку”, – пояснив Курило.
У зв’язку з цим він наполегливо рекомендує всім власникам банківських карток встановити для себе жорстке правило: не ділитися інформацією про такі коди, а також не передавати її третім особам.
Керна Сміт із компанії Zimperium, яка спеціалізується на розробці систем мобільної безпеки, в коментарі виданню РБК-Україна також повідомив, що наразі спостерігається “експоненціальне зростання цільових атак на мобільні пристрої, багато з яких є фішинговими”.
“QR-фішинг або Quishing є потужним вектором атаки для зловмисників, оскільки вони можуть широко використовувати QR-коди, тоді як більшість корпоративних антифішингових систем не пристосовані для сканування QR-кодів”, – сказав експерт.