12 червня 2024 року Міністерство фінансів США оголосило про введення нових санкцій проти Московської біржі та Національного клірингового центру, що є ключовими інституціями у фінансовій системі Росії. Такі дії Сполучених Штатів стали черговим кроком у стратегії економічного тиску на Кремль.
Про це повідомляється в американському Міністерстві фінансів.
“Казначейство США націлене на архітектуру російської фінансової системи, яка була переорієнтована на сприяння інвестиціям в оборонну промисловість та придбання товарів, необхідних для продовження агресії проти України”, – йдеться в повідомлені.
Президент Росії Володимир Путін раніше схвалив ряд заходів, які спрямовані на збільшення залучення капіталу через Московську біржу від російських інвесторів та вкладників з “дружніх країн”.
Ці заходи дозволяють акціонерам отримувати дохід від інвестицій в російський державний борг, корпорації та провідні оборонні підприємства.
Під нові санкційні обмеження США потрапили:
- Національний кліринговий центр – контрагент у всіх валютних угодах Московської біржі;
- Національний розрахунковий депозитарій – центральний депозитарій цінних паперів у Росії;
- Страхові компанії “Согаз” та РНПК.
Варто також зазначити, що в межах одного з найбільших розширень санкційного списку за останній час, під обмеження потрапили понад 200 фінансових, промислових та оборонних організацій.
Як відреагували в Росії на санкції
У відповідь на запроваджені санкції, Московська біржа повідомила, що, починаючи з 13 червня припиняє проводити торги з доларом і євро.
Крім того, було заявлено про зупинення всіх операцій з інструментами, що мають розрахунки в цих іноземних валютах.
Додамо, що це рішення вплине на значну частину фінансових операцій, що проводяться на біржі, та може мати суттєві наслідки для російської економіки.