Мережу облетіла паніка: мовляв, тепер будь-який переказ на картку — навіть гривня — вважається доходом і підлягає оподаткуванню. У хід пішли слова на кшталт “податок з подарунків”, “військовий збір з кожної гривні” і навіть “більше не можна передати гроші дитині без декларації”.
Реакція не забарилася. Народний депутат Данило Гетманцев жорстко прокоментував ситуацію й пояснив, звідки взялася ця “зрада”.
Що насправді обкладається податком
За словами Гетманцева, грошові перекази між близькими родичами не оподатковувались, не оподатковуються і не будуть оподатковуватися. Мова йде про членів сім’ї першого та другого ступеня споріднення: чоловік, дружина, батьки, діти, дідусі, бабусі, брати, сестри, онуки.
Якщо ви переслали рідним гроші, навіть значну суму — це не є ані доходом, ані об’єктом декларування. Та сама історія з поворотною фінансовою допомогою — позичив, повернув — податків нема.
Податкова не має доступу до ваших рахунків
Гетманцев також наголосив: податкова не має доступу до банківських рахунків. Банківська таємниця зберігається. Процедура її розкриття — складна і точно не застосовуватиметься до кожного українця.
А розкривати її автоматично — не планують щонайменше до завершення податкової реформи і точно не до кінця війни.
Хто справді має платити
Податки стосуються тих випадків, коли переказ — це дохід від підприємницької діяльності. Наприклад, продаж товарів, послуг, системна комерція — і то, якщо не оформлений ФОП. Такі правила діють давно, ще з 2000-х. Жодної “нової податкової бомби” тут немає.