НБУ спростував інформацію про те, що через прийняття нового закону по мобілізацію українці масово знімають гроші з банківських рахунків.
Про це повідомляється пресслужбою НБУ.
Зокрема мова йде проте, що тема досить спокуслива для маніпуляцій та викривлень, особливо під час того. як йде обговорення нового закону про мобілізацію.
Також представники НБУ стверджують, що хайп навколо цієї теми запустили російські канали, а окремі “експерти”, політики та ЗМІ невідомо для чого починають копіювати дану інформацію, невідомо для чого, пишеться в повідомленні.
Отже, НБУ через це висвітлює реальну ситуацію на тлі твердження: “Українці знімають кошти з банків рекордними темпами через закон про мобілізацію”.
Голова НБУ Андрій Пишний прокоментував ситуацію та вказав, що насправді на зняття коштів в банках мали вплив сезонні чинники.
” Основний вплив на динаміку коштів на рахунках мали сезонні чинники. Із року в рік надходження на рахунки клієнтів зростають наприкінці року і скорочуються на початку” – сказав він.
Крім того, він зазначив, що обсяг гривневих коштів фізичних осіб на рахунках у банках протягом лютого практично відновився після сезонних коливань у січні, свідчать дані оперативної статистики Національного банку на 1 березня.
Так, за лютий обсяг коштів зріс на 2,3% і компенсував майже аналогічне падіння за січень. Станом на початок березня населення зберігає на гривневих рахунках у банках близько 707 млрд грн.
У НБУ нагадали, що за 2023 рік обсяг гривневих коштів населення у банках збільшився на 121 млрд грн, або на 20,5%, і сягнув історичного максимуму на рівні 711 млрд грн.
Показники свідчать про довіру до банків та національної валюти, частка строкових вкладів фізичних осіб у гривні зросла на 4,2 в. п. за рік. Попри широкомасштабну війну, рівень доларизації депозитів населення знизився на понад 2 в. п. до близько 34%.
Водночас у січні, як і в попередні роки, через сезонні коливання у першій половині місяця обсяг коштів скорочувався. У другій половині січня тренд змінився, і відтоді залишки зростають.