З 1 березня податкова почала отримувати дані про грошові перекази на рахунки громадян та суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж товарів через мережу Інтернет.
Такі дані зазначаються у фіскальних чеках, що видаються фінансовими установами при прийманні коштів для подальшого переказу (зокрема, при отриманні посилок з післяплатою на Новій пошті чи Укрпошті).
Про це повідомила народна депутатка Ніна Южаніна, передає портал “Коментарі”.
“За інформацією податкової за перші 20 днів березня було ідентифіковано десятки тисяч платників податків і громадян, які систематично отримують кошти на власні рахунки за продані товари.
При цьому податкова вже попередила громадян та підприємців, які здійснюють продаж товарів через Інтернет, що для уникнення фінансової та адміністративної відповідальності у майбутньому необхідно :
– офіційно зареєструватися як суб’єкт господарювання;
– здійснювати розрахунки через РРО/ПРРО;
– дотримуватися податкового законодавства”, – зазначає народна депутатка.
За її словами, банки та платіжні сервіси автоматично формують фіскальні чеки і передають їх у ДПС.
Особливо абсурдною ситуація виглядає для людей, які не ведуть жодної підприємницької діяльності, а просто намагаються позбутися зайвого — продавши старий одяг, побутову техніку або дитячі речі. Тепер вони можуть опинитися в центрі уваги податкової, отримати штраф або вимогу задекларувати надходження.
“І як податкова буде виокремлювати такі операції від прихованої підприємницької діяльності?
Поки податкова не відзначалась якоюсь складною аналітичною роботою, тому не здивуюсь, якщо все зведеться до систематичності операцій (а сьогодні систематично – це більше трьох разів на рік).
Є проблема і з оподаткуванням отриманих коштів”, – зауважила Южаніна.
Сьогодні (і на цьому наполягає Мінфін під час різних дискусій) усі суми коштів, отримані від таких продажів (“не підприємницьких”), мають включатися в дохід фізичної особи, така фізособа повинна подати річну декларацію і сплатити з цих сум до бюджету 23% (18% ПДФО та 5% військового збору).
“Тобто, якщо людина продала туфлі своєї вирослої з них дитини за 200 гривень, то з них має сплатити до бюджету 64 грн та ще і зобов’язана подати річну декларацію про доходи. Навіщо це потрібно?!
А якщо така людина продасть чотири речі – то що, має зареєструватись ФОП?!”, – задається питанням нардепка та наголошує, що ці питання необхідно негайно врегулювати та встановлювати певні пороги для таких операцій.