Станом на 1 лютого 2024 року в 63 банках зберігалося 1 трлн 55 млрд гривень коштів фізичних осіб (з яких кошти до запитання – 665,6 млрд гривень).
Про це свідчать дані Національного банку України (НБУ).
За місяць обсяг скоротився на 28,9 млрд гривень за рахунок скорочення на вимогу, а обсяг термінових депозитів залишився на колишньому рівні. Незначне сезонне скорочення спричинене тим, що громадяни у січні витрачають гроші, отримані у грудні у вигляді премій та інших виплат.
Найбільше вкладів у державному ПриватБанку – 378,2 млрд гривень.
За даними НБУ, на другому місці державний Ощадбанк – 184,3 млрд гривень на третьому приватний Універсал Банк – 62,9 млрд гривень.
Далі йдуть банк іноземної банківської групи Райффайзен Банк – 58,6 млрд гривень, націоналізований Сенс Банк (раніше – Альфа-Банк) – 46,6 млрд гривень та приватний ПУМБ – 46,1 млрд гривень.
Обговорення “відтоку” вкладів
Нагадаємо, у лютому голова комітету Верховної ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що вклади громадян у гривні нібито скоротилися за січень на 51,3 млрд гривень.
На думку Гетманцева, до такого скорочення могло призвести “певний негативний ефект”, який пов’язаний із нормами законопроекту про мобілізацію.
Проте заступник директора-розпорядника Фонду гарантування вкладів Ольга Білай заявила, що незначний відтік вкладів не є наслідком можливих законодавчих змін, а традиційним сезонним явищем, характерним для цього періоду та в попередні роки.