В Україні почастішали випадки блокування грошових переказів між банківськими картками. Причини — порушення оновлених лімітів та підозри у непрозорості фінансових операцій.
Про це повідомив фінансовий аналітик YouControl Роман Корнилюк, — пише OBOZ.UA.
З 1 червня 2025 року в країні діють нові обмеження на обсяг транзакцій без підтвердження доходів. Для клієнтів із підвищеним ризиком ліміт становить 50 000 гривень на місяць, а загальна межа для всіх без офіційного підтвердження джерел надходжень — 100 000 гривень. Перевищення цих сум автоматично привертає увагу банків і може стати приводом для перевірки або блокування рахунку.
Особливо часто банки звертають увагу на схеми з ознаками “дропінгу” — коли одна особа користується кількома картками, здійснює постійні перекази без призначення платежу або активно працює з іноземними рахунками. Також ризиком вважається невідповідність діяльності фізичної особи-підприємця її зареєстрованим КВЕДам.
У Національному банку України уточнили: лише за перші три місяці 2025 року зафіксовано 513 офіційних скарг на блокування або арешт банківських рахунків. Частина з них виявилася помилковими, однак у кожному випадку потрібно звертатися до банку для роз’яснення ситуації.
Фахівчиня Глобус Банку Марина Павленко радить заздалегідь інформувати фінансову установу про цільове використання рахунку, очікувані суми переказів і джерела доходів. За її словами, відкрите ведення фінансової діяльності знижує ризик блокування.
Павленко наголосила, що вже на етапі відкриття рахунку можуть виникати уточнення з боку менеджерів банку — тому важливо надати повну та правдиву інформацію. За потреби слід бути готовим до додаткових пояснень чи подачі документів, що підтверджують легальність фінансових операцій.