Угорщина і Росія працюють над відновленням постачання нафти ВАТ “Лукойл” після того, як Україна у червні запровадила жорсткіші санкції проти компанії. Нові обмеження фактично забороняють використовувати Україну як країну транзиту своєї продукції. Про це заявив міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто після зустрічі зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим, пише Bloomberg.
“Зараз в Україні склалася правова ситуація, на підставі якої “Лукойл” не постачає нафту до Угорщини. Зараз ми працюємо над юридичним рішенням”, — сказав Сіярто.
Зустріч очільника зовнішньополітичного відомства Угорщини з міністром закордонних справ РФ відбулася на полях Радбезу ООН в Нью-Йорку та після візиту угорського лідера Віктора Орбана до Москви.
Міністерство закордонних справ Угорщини, Mol (угорська нафтогазова компанія — ред.), “Лукойл” і українська державна енергетична компанія “Нафтогаз” не відповіли на запити журналістів щодо коментарів. Міністерство енергетики Росії взагалі відмовилося їх надавати.
Що відомо про нафтопровід “Дружба”
“Дружба” — один з найбільших та найпотужніших у світі нафтопровід з пропускною здатністю 2 млн барелів на добу, який був збудований для транспортування нафти з Росії у країни Центральної та Західної Європи.
“Лукойл” є однією з кількох російських компаній, які постачають нафту до Угорщини через південну гілку нафтопроводу “Дружба” в Україні. Відомо, що наразі Mol на дві третини залежить від російських поставок сирої нафти, але, за оцінками агентства Fitch Ratings, зможе повністю замінити їх з 2025 року.
Bloomberg зазначило, що Угорщина активізувала зв’язки з Росією в енергетичній сфері навіть після вторгнення Москви в Україну, підписавши кілька угод про збільшення поставок природного газу. Звільнення від енергетичних санкцій Європейського Союзу домігся прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.