Сума у 720 мільярдів гривень, про яку згадувала Роксолана Підласа, являє собою орієнтовні видатки на проведення мобілізації відповідно до раніше наведених параметрів.
По це розповів Данило Гетьманцев в інтерв’ю виданню Інтерфакс, пише Стіна.
Термін “орієнтовні” важливо підкреслити, оскільки поки що немає остаточних розрахунків щодо мобілізації. Відповідний законопроект ще перебуває на розгляді, і відомо, що у Верховного Головнокомандувача існують публічно висловлені питання стосовно реального обсягу необхідної мобілізації, які безперечно будуть уточнені новим керівництвом ЗСУ.
Зокрема, невизначені такі питання, як кількість людей, які потрібно залучити одразу (у перший місяць-два), кількість на певний період (до кінця року або пізніше) і загальна кількість людей та їхні терміни. Також невизначеними є питання про те, скільки з них отримуватимуть заробітну плату з “бойовими нарахуваннями” у частинах на передовій, а скільки будуть мобілізовані в тилові частини або нові частини, які будуть формуватися як резерв.
Він також зазначив, що сухопутні війська складаються з різних видів з різною вартістю, підготовкою і забезпеченням, що призводить до різних обсягів фінансування. Отже, наведені орієнтовні розрахунки є лише приблизними цифрами для усвідомлення загальних масштабів проблеми.
Однією з ключових проблем є потреби в додаткових коштах на мобілізацію, які оцінюються у величезну суму. Питання де їх взяти вимагає серйозного розгляду. Ми вже розпочали дискусії з Міністерством фінансів, провели кілька нарад з цією метою. Він зазначив, що очікує на фінальні оцінки і пропозиції від Мінфіну та Кабінету Міністрів.
Ймовірно, будуть пропозиції щодо перегляду доходів бюджету. Важливо розуміти, що хоча економіка може не мати потенціалу для підвищення податкових ставок, коли йдеться про фінансування армії та забезпечення безпеки життя, уряду доведеться приймати важкі рішення.