Робот зіграв на віолончелі разом із живим оркестром

Люди намагаються створити достатньо вправних роботів, які могли б узяти на себе частину нашої роботи. Наприклад, домашнє прибирання, приготування їжі, покупки й перенесення важких речей, а також навчання дітей. На цьому шляху інженери проєктують машини, здатні виконувати ті чи інші окремі функції. Одна з таких минулого тижня зіграла симфонію разом із оркестром.

Як це було

Робота-віолончеліста спроєктував і зібрав дослідник Фредрік Ґран. У цій конструкції він поєднав промислові роботизовані руки та надруковані на 3D-принтері деталі, пише Futurism.

За словами шведського композитора Якоба Мульрада, це перший випадок в історії музики, коли робот здійснив такий подвиг. Власне, машина зіграла твір самого Мульрада на початку цього місяця разом із симфонічним оркестром Мальме у концертному залі Malmo Live Concert Hall.

В основі програмного забезпечення робота лежить штучний інтелект, запрограмований і спеціально навчений для цього випадку.

Як робот грав на віолончелі: відео

Мульрад каже, що дізнався про роботу Ґрана й зацікавився нею:

Він фактично працював з двома промисловими роботами-маніпуляторами, які могли грати на віолончелі. І я подумав, що це дуже цікаво, тому що, очевидно, є багато піаніно, що грають самі по собі, але струнний інструмент дуже складний. Тож ні було дуже цікаво, як він насправді працює. І я запитав його, чи робот-віолончель коли-небудь раніше грав з оркестром. Він відповів, що ні,
– сказав композитор.

Мульрад відомий тим, що поєднує класичну музику з сучасними мотивами. Він каже, що написання музики для робота допомогло йому дослідити свою творчість з іншого боку: “Для мене, як для композитора, це свого роду звільнення — вийти за межі людської анатомії, коли ти думаєш про те, що написати для віолончелі”.

Митець згадав про те, що використання штучного інтелекту — це “те, що розглядається для майбутніх проєктів”. Він не вдавався в деталі, тому незрозуміло, що мав на увазі. Ймовірно, подібні шоу влаштовуватимуть і надалі. Попри це він каже, що не бачить світу, в якому людей-музикантів замінять боти.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Чи треба перезавантажувати: що робити з пральною машиною, якщо вимкнули світло

Ворог продовжує атакувати об’єкти критичної інфраструктури. В Україні повернули стабілізаційні відключення електроенергії. Однак екстрені відключення…

6 хв. ago

Це щось більше. Пєсков висловився про “Орєшнік” і згадав про “брудну бомбу”

За словами прессекретаря, Захід та Україна нібито займаються "ескалацією" конфлікту з Росією. Прессекретар Володимира Путіна…

15 хв. ago

В Україні фіксують хвилю диверсій з підривами проти силовиків, – джерела

В Україні фіксують хвилю диверсій проти силовиків. Зловмисники використовують вибухівку, щоб спричинити підриви. Про це…

23 хв. ago

Великі штрафи за все на світі: які дивні заборони для туристів існують у різних країнах

Коли мандрівники вирушають у подорож до інших країн, важливо розуміти місцеві закони, звичаї і традиції.…

31 хв. ago

Японці створюють “пральну машину для людей” зі штучним інтелектом (фото)

Японська компанія Science Co. Ltd, яка спеціалізується на виробництві душових систем,обіцяє представити у 2025 році…

40 хв. ago

Тепер усе зрозуміло: вчені з’ясували, що кава рятує людей від алкоголізму

Вчені з'ясували, що кофеїн має здатність пригнічувати реакції мозку, що сприяють формуванню алкоголізму. Дуже дивно,…

48 хв. ago