Портрет англійського математика Алана Тюрінга став першим витвором мистецтва робота-гуманоїда Ai-Da, який було продано на аукціоні в Нью-Йорку за $1 084 800 (44,496 млн грн). Про це повідомляє The Guardian.
Портрет Алана Тюрінга заввишки 2,2 м має назву AI God. Його стоврив перший у світі ультрареалістичний робот-художник Ai-Da, названий на честь Ади Лавлейс, яка вважається першим у світі програмістом.
Картина намальована змішаною технікою на полотні. Роботу виставляли на Глобальному саміті ООН «ШІ за благо». Очікувалося, що картину продадуть за суму від $120 тис. до $180 тис.
Ai-Da малює, базуючись на побаченому, оскільки не має уяви. Вонa створила портрет після розмови з розробниками, які запропонували створити образ Тюрінга. У робота запитували, який колір, стиль, тон, текстуру використати в картині, перш ніж показали їй фотографію Тюрінга, після цього вона взялася до малювання.
Робот-гуманоїд Ai-Da створила портрет Алана Тюрінга
«Портрет Алана Тюрінга запрошує глядачів поміркувати про богоподібну природу штучного інтелекту та обчислень, розглядаючи етичні та суспільні наслідки цих досягнень», – йдеться в повідомленні.
Ai-Da створив Ейдан Меллер, фахівець із сучасного мистецтва. «Приглушені тони та розбиті площини обличчя цього твору, здавалося б, натякають на боротьбу, з якою, як попереджав Тюрінг, ми зіткнемося, коли справа дійде до управління штучним інтелектом», – сказав Меллер.
Алан Тюрінг – англійський математик і вчений-інформатик, який відіграв вирішальну роль у боротьбі з нацистською Німеччиною, розкодувавши «Енігму» – німецьку військову шифрувальну машину. Він був одним із перших, хто застерігав від використання ШІ, ще в 1950-х.