В Україні можуть ввести податок на вживаний одяг, який продають у магазинах секонд-хенд.
Сьогодні одяг у магазинах, де його продають навіть на вагу, уже суттєво подорожчав. Люди, які обирали секонд-хенд з метою економії, помічають, що й так купувати речі стає дуже не дешево. Сьогодні це пов’язують переважно з девальвацією гривні.
Для сімей з дітьми, купувати спортивну форму чи одяг для дітей – було хорошою можливістю економити. Інші, вважають це способом знайти стильний і брендований одяг за доступною ціною
Запровадження податку може ще більше підвищити ціни на вживаний одяг. Це не лише вдарить по гаманцях українців, а й позбавить багатьох можливості купувати якісний одяг за прийнятною ціною.
Не поділяють ініціативу й власники магазинів. Вони впевнені, що збільшення податків призведе:
- до зростання цін на товари;
- створить нерівні умови на ринку через збільшення нелегальної конкуренції;
- зробити секонд-хенд недоступним для основної аудиторії, тобто українців із низьким доходом.
За словами голови фінансового комітету Верховної Ради Данила Гетьманцева, мета податкової ініціативи — боротьба зі зловживаннями, коли розкішний одяг продається під виглядом вживаного, щоб уникнути податків. Проте такі випадки є рідкісними й не відображають загальну ситуацію на ринку секонд-хенду.
З іншого боку, експерти попереджають, що через економічні труднощі для багатьох українців вживаний одяг залишається єдиним варіантом оновити гардероб. Тому будь-яке підвищення податкового навантаження може мати негативні наслідки як для населення, так і для малого бізнесу.