Гетманцев ввів в оману депутатів, які стали співавторами законопроєкту “клуб білого бізнесу”. Справжній зміст документа полягає в наданні привілеїв обраній групі компаній. В той час як мав би передбачати пільги для законослухняного бізнесу.
Про це повідомила член Комітету Верховної Ради з фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна в інтерв’ю УНН. Южаніна закликала депутатів відкликати свої підписи з законопроєкту.
У своєму Telegram-каналі Гетманцев розповів про законопроєкт “клубу білого бізнесу”, який передбачає, що підприємці, які відповідають прозорим критеріям у платі податків та рівні зарплат, не підлягатимуть податковому контролю. Проте, насправді це знову обман. Членам парламенту, що стали співавторами, не було повністю відомо зміст закону, запевняє Южаніна.
“Як з’ясувалося – це якийсь черговий обман під такою назвою… пообіцяли створити перелік підприємств, які будуть користуватися трьома пільгами, які там вказані в цьому проєкті закону. Чому я говорю обман? Тому що серед співавторів, там дуже багато нардепів, з якими мені вдалося поспілкуватися – і ті, з ким я спілкувалася, вони не знають тексту цього проєкту до кінця. Тобто їм сказали, що це про клуб білого бізнесу – перелік підприємств, які просто будуть користуватися особливим відношенням, тому що вони є великими платниками. І коли я почала розказувати деталі цього проєкту закону – то вони всім невідомі”, – розповіла Ніна Южаніна.
Якщо законопроєкт буде прийнятий у першому читанні, ймовірно, він буде змінений на інший. Однак, якщо він пройде без змін, то, за словами Южаніної, він створить нерівності в бізнесі та буде тиском на інших підприємців. Южаніна закликала Національне агентство з питань запобігання корупції висловити свої зауваження до цього законопроєкту.
Що не так з “Клубом білого бізнесу”
Нардепка Ніна Южаніна і раніше розкритикувала законопроєкт Гетманцева про “Клуб білого бізнесу”. Вона стверджує, що ця ініціатива Гетманцева передбачає розширення повноважень податкової. Зокрема, орган самостійно обиратиме платників податків, яких включатиме в Перелік. Критерії для цього також розроблятиме Податкова служба. Водночас під виглядом впровадження “комплаєнс-менеджерів”, яких парламентарка називає “податковими нянями”, влада планує узаконити право Податкової служби визнавати платника ризиковим.
Економічний експерт Юрій Гаврилечко вважає, що ліквідація податкової та митної служб взагалі дозволить знищити контрабанду на 100%. А корупцію у господарській сфері – на 90%. Він додав, що в історії є приклади цілих цивілізацій, які успішно існували без податківців, як, наприклад, Єгипетська. А от без бізнесу існування цивілізації чи держави – не можливе. Крім того, Гаврилечко нагадав, що Україна чи не єдина країна у світі, яка має механізм блокування податкових накладних.