Данило Гетманцев роз’яснив, до кого саме податківці їдуть в першу чергу, коли перевіряють дотримання закону про застосування касових апаратів
Податківці, коли перевіряють підприємців щодо застосування касових апаратів, насамперед звертають увагу на виторги торговців. Також цікавляться й кількістю найманих працівників. Йдеться про дотримання закону про застосування Реєстраторів розрахункових операцій.
Про це у своєму телеграм-каналі заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев. Він пояснив підприємцям критерії для перевірок.
“Платникам податків-торгівцям буде цікаво дізнатися, а до кого саме податківці їдуть в першу чергу, коли визначають, кого перевіряти щодо дотримання закону про застосування РРО. Даю інсайд”, – написав він.
За його словами, є декілька критеріїв визначення потенційно ризикових платників. Зокрема такі (але не виключно):
- Незначні виторги субʼєкта господарювання. Сума виторгу за місяць не перевищує 20 тисяч грн для забезпечення мінімальних витрат на утримання одного об’єкту роздрібної торгівлі; не менше 40 тисяч грн за місяць у великих містах (з огляду на те, що розмір оренди, розмір заробітної плати тощо є більшим ніж у двічі).
- Нульові виторги. Суб’єкти господарювання, що зареєстрували РРО/ПРРО, але водночас декларують нульові виторги, а також, наприклад, за більшістю операцій, проведених через РРО/ПРРО, було здійснено оплату у безготівковій формі (понад 90%).
- Мають ризики в оформленні найманих працівників. Кількість зареєстрованих РРО повинна відповідати кількості офіційно оформлених найманих працівників або необхідній кількості працівників для забезпечення виконання технологічного процесу на окремому об’єкті.
“Якщо попадаєте під критерії – замисліться та виправте”, – звернувся Гетманцев до підприємців.
Гетманцева підозрюють у створенні штучних підстав для податкових перевірок
Данила Гетманцева запідозрили у приховуванні статистики щодо податкових перевірок, що здійснюються за скаргами людей, яким підприємець не видав фіскальний чек. Відкритої інформації про те, кого і коли перевірили та яке покарання призначили – немає. А це створює умови для нечесної конкуренції.
На це звернула увагу Ніна Южаніна, голова Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. За її словами, вона неодноразово чула про відсутність реакції ДПС на певні звернення. І пояснює це просто – мабуть, люди скаржились на тих, кого не можна чіпати й кого покриває Гетманцев.