Categories: Бізнес

Коли ФОПи повинні почати сплачувати військовий збір. Перші роз’яснення нового податкового закону

Підписаний президентом 28 листопада закон про підвищення податків, що вже набув чинності, вводить обов’язкову сплату військового збору фізособами-підприємцями (ФОП).

Спочатку очікувалося застосування військового збору заднім числом ще з 1 жовтня 2024 для I-II груп ФОП, оскільки така норма прописана у законі. Однак уряд заявив, що “парламент найближчим часом прийме необхідні правки до податкового закону, щоб узгодити роботу всіх норм з 1 грудня, зокрема, щодо ФОП”.

Таким чином, очікують, що виплати військового збору для ФОП будуть перенесені на січень 2025-го, а для III групи взагалі на травень.

Про це із застереженнями йдеться у свіжому роз’ясненні, розісланому передплатникам податковим сервісом Taxer.

“Прийнятий закон передбачав сплату військового збору з 1 жовтня, але уряд рекомендує дочекатися поправок. Очікується, що підприємці почнуть платити військовий збір із січня: І-ІІ групи до 20 січня, ІІІ група – за результатами І кварталу до 20 травня 2025 року”, – написано в роз’ясненні.

Зазначимо, що для цього парламент має ухвалити відповідний закон, як випливає з роз’яснень уряду.

Ставки військового збору залежать від групи фізособи-підприємця:

  • І-ІІ групи – 800 грн/місяць (10% від мінімальної зарплати);
  • ІІІ група – 1% від доходу.

Військовий збір потрібно буде платити не разом із звичним для підприємців єдиним збором, а на окремий спеціальний рахунок. Номери таких рахунків прив’язані до районних податкових служб та вже відомі. Їх можна уточнити у самої Податкової служби або в податкових сервісах або консультантів.

Ще Taxer зазначає, що новий податковий закон скасовує військову пільгу для сплати єдиного соцвнеску (ЄСВ), і з січня 2025 року він знову стане обов’язковим для всіх ФОП:

  • мінімальний платіж становитиме 1760 грн/місяць (22% від мінімальної зарплати);
  • максимальний платіж – 35 200 грн/місяць.

З 1 січня 2025 року розмір мінімальної зарплати в Україні становитиме 8000 грн, а прожитковий мінімум для працездатних осіб – 3028 грн. Це вплине на ставки податків (єдиний податок) для ФОП та ліміти доходів:

  • І група: 302,80 грн/місяць (для ставки єдиного податку 10%), ліміт доходу – 1 336 000 грн/рік;
  • ІІ група: 1600 грн/місяць (для ставки єдиного податку 20%), ліміт доходу – 6 672 000 грн/рік;
  • III група: 5% від доходу, ліміт доходу – 9 336 000 грн/рік.

Також з нового року посилюється податкова звітність для підприємців.

“З 2025 року підприємці мають подавати звітність за найманих працівників щомісяця. Також змінюються самі форми звітності з єдиного податку – до них буде додано інформацію про сплату військового збору. Оновлені форми ще не опубліковані”, – інформує Taxer.

Романчук Микола

Recent Posts

Німеччина готова відправити свої війська в Україну: названа одна умова

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок натякнула на можливість участі німецьких військових у складі миротворчих…

11 хв. ago

Росія вперше показала “‎гіперзвукову”‎ ракету “‎Циркон”‎

Російське Міноборони продемонструвало "‎гіперзвукову"‎ ракету "‎Циркон"‎, опублікувавши кадри з навчань у Середземному морі, які відбулися…

20 хв. ago

Журнал Billboard обрав найвидатнішу попзірку XXI століття

Американський журнал Billboard, який визначає рейтинги в музичній індустрії, назвав найвидатнішу попзірку XXI століття. Таким званням нагородили…

49 хв. ago

Опозиція у Південній Кореї вимагає відставки президента Юн Сок Йоля

Учора Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль увів у країні воєнний стан, він пояснив це…

51 хв. ago

Польща депортує українців: моментально виставляє за двері

Польща ввела суворіші правила щодо іноземних громадян, які вчинили правопорушення, зокрема українців. Після відбуття покарання…

53 хв. ago

Мобілізація у 2025 році: які зміни чекають на “Резерв+” та ТЦК

Україна готується до великих змін у мобілізаційній системі. Міністерство оборони оголосило про запуск цифрової платформи…

57 хв. ago