Останнім часом на Тернопільщині патрульні поліцейські виявили кількох водіїв, які намагалися закрити номерні знаки своїх автомобілів від камер автофіксації порушень правил дорожнього руху. Про це повідомила Патрульна поліція Тернопільської області.
Камери автофіксації порушень ПДР в Україні з’явилися у червні 2020 року. Вони автоматично фіксують автомобілі, які рухаються з перевищенням дозволеної швидкості. Потім водії одержують штраф.
У лютому 2022 року після початку повномасштабного вторгнення в Україну російських окупаційних військ камери автофіксації порушень правил дорожнього руху з метою безпеки відключили. Але вже у травні 2022 року, коли ситуація з безпекою в країні покращалася, ці комплекси знову почали включати. Наразі за швидкістю автомобілів на українських дорогах стежать близько 250 камер автофіксації порушень ПДР.
Номерні знаки камери розрізняють, якщо автомобілі рухаються на відстані 20-50 метрів на трьох смугах руху завширшки до 10,5 м. Поліція стверджує, що камери розрізняють навіть замасковані номерні знаки.
Українські автомобілісти ще у 2020 році одразу після того, як з’явилися камери автофіксації порушень правил дорожнього руху, почали маскувати та ховати номерні знаки. Наприклад, водії закріплюють зверху номерного знака спеціальні рамки або наклеюють спеціальну наноплівку (вона засвічує цифри на номерному знаку). Але, схоже, у 2024 році це явище вийшло на новий рівень.
Так, лише на Тернопільщині останнім часом патрульні поліцейські виявили кількох водіїв, які ховали номерні знаки своїх автомобілів. Щодо них складено адміністративні протоколи за ч. 1 ст. 121-3 КУпАП (Управління транспортним засобом із номерним знаком, який не відповідає встановленим зразкам чи вимогам або закритим іншими предметами). Штраф за цією статтею складає 1190 грн.
На даний момент камери автофіксації порушень ПДР фіксують лише один вид порушень правил дорожнього руху – перевищення дозволеної швидкості. Раніше очікувалося, що камери також фіксуватимуть проїзд на червоний сигнал світлофора та проїзд смугою руху громадського транспорту. Появу цих функцій анонсувала поліція ще у 2020 році. Але цих функцій комплекси ще не мають. Їх введення, певне, відклали до кінця війни з російськими окупантами.