25 березня Росія вдарила по Києву протикорабельною ракетою “Циркон”. Це пояснює “запізнілу” тривогу.
Що відомо про цю зрою. Інформації про неї не багато, але дещо вдалося знайти.
3M22 “Циркон” — це хитра гіперзвукова ракета, яка летить немов літак, а розганяється до неймовірної швидкості за допомогою двох потужних двигунів. Росіяни стверджують, що перший двигун дає їй поштовх, а другий розганяє до гіперзвуку, роблячи її практично невразливою для сучасних систем ППО.
У Росії ракету “Циркон” називають “перспективною гіперзвуковою протикорабельною”. Розробка ракети розпочалася після 2011 року, коли стало зрозуміло, що старі протикорабельні ракети П-700 “Граніт”, створені ще у 70-80-х роках минулого століття, вже не відповідають потребам сучасного бою.
Країна-агресорка старається тримати в секреті характеристики гіперзвукової ракети “Циркон”, але з різних джерел стає відомо про деякі її можливості.
- Висота польоту: 30−40 км.
- Швидкість польоту: до 8−9 Маха.
- Маса бойової частини: орієнтовно 300 або 400 кг.
- Довжина ракети: 8−10 м.
- Дальність: 400−600 км до 1000 км
Установки, з яких можуть випускати гіперзвукову ракету:
- Бойові кораблі
- Підводні човни
- За російськими даними, випускається з мобільних наземних пускових установок “Бастіон” — на чотиривісному шасі, може нести 2 ракети.
- Не виключено, що “Циркони” здатні запускатися з модернізованих стаціонарних наземних комплексів, подібних до “Об’єкта 100” в окупованому Криму. Цей підземний береговий ракетний комплекс, збудований за часів СРСР на скелястому узбережжі між мисом Айя та Балаклавою, не використовувався в Україні.
Ймовірно, “Циркон” може бути двоступінчастою ракетою, де перший ступінь оснащений твердопаливним двигуном, а другий – прямопотоковим повітряно-реактивним.
Скільки коштує така ракета — невідомо.
Нагадуємо, росіяни вже двічі атакували Київ та Київську область експериментальною зброєю “Циркон”. На виявлених уламках помітили цифри 2023-2024 — це засвідчує той факт, що ракети були зібрані недавно.