Ракета “Циркон” при наближенні до цілі розганяється до 9 100 кілометрів на годину, а іноді й більше. До міст на Півдні України вона теоретично може долетіти менш ніж за хвилину, однак точний час підльоту вирахувати дуже складно.
Ракета Циркон долітає до українських міст за лічені хвилини. Про це повідомляють Сили оборони Півдня.
Час підльоту ракети “Циркон” до українських міст
Раніше видання Defense Express зауважило, що ракета “Циркон” ще небезпечніша, ніж “Кинджал”. При наближенні до цілі вона розганяється до 9 100 кілометрів на годину, але може розвивати й більшу швидкість. Бойова частина становить 300 – 400 кілограмів.
Згідно з повідомленням Сил оборони Півдня, “Циркон” нібито може долітати:
- До Одеси, Херсона чи Миколаєва – менш ніж за 1 хвилину.
- До Дніпра чи Запоріжжя – до 2,5 хвилин.
- До Кропивницького – до 3 хвилин.
Орієнтовний час підльоту “Циркону” до інших міст країни з огляду на ці дані:
- До Києва – 3,5 хвилини,
- До Вінниці – 3,6 хвилини.
- До Харкова – 3,9 хвилини,
- До Львова – 5,3 хвилини.
Видання Defense Express, втім, сказало, що ці дані не відповідають дійсності.
Справа в тому, що такі “розрахунки” не мають відношення до реальних. Зокрема вказується, що швидкість “Циркона” складає 9000 км/год. Скоріш за все, ці дані були взяті з публікації Defense Express, щодо отриманих з власних джерел швидкості “Циркона”, який дійсно виявився гіперзвуковим. Але справа в тому, що 9000 км/год – це прямий результат переведення зазначених 7,5 Махів, які є тимчасовою короткочасною швидкістю, коли ракета починає пікірування до цілі. Водночас оціночна швидкість на основній маршевій ділянці складає 5,5 Маха, – пояснило видання.
Експерти зазначили, що якщо не сильно вдаватися у суть та фізику, 7,5 Махів якраз справді дорівнюють близько 9 000 кілометрів на годину. Однак це короткочасна максимальна швидкість, а основу ділянку маршруту “Циркон” долає на 5,5 Махів. А це вже на умовній висоті 30 кілометрів – 5 973 кілометрів на годину.
Тобто можна було б сказати, що у випадку атаки по столиці є близько 7 хвилин, якщо для пуску окупанти використовують “Об’єкт-100” під Севастополем, або близько 6 хвилин у випадку пуску з мису Тарханкут, якщо його запускають з модернізованого “Бастіону”.
Для обрахування точного підльотного часу необхідно мати точні параметри ракети, її швидкості, висоти польоту, точної траєкторії загалом з урахуванням маневрів. Тим паче, у “Циркона” вона аеробалістична. Тому наразі навряд хтось взагалі точно може сказати, який з точністю до секунди підльотний час “Циркона” до будь-якого міста України. Але більш важливим параметром є те, наскільки швидко сам запуск ракети буде зафіксований, проведена ідентифікація та через скільки буде оголошено попередження про загрозу. А це вже дійсно означає, що залишається дуже обмаль часу для того, щоб знайти безпечне місце, – зазначили у Defense Express.