На тлі наростаючих регіональних конфліктів і зусиль країн Близького Сходу зі зміцнення своїх протиповітряних і протиракетних систем, Туреччина представила свою багаторівневу систему оборони Steel Dome (Çelik Kubbe), покликану конкурувати з ізраїльською системою Iron Dome (Залізний Купол). Про це повідомляє профільне видання Breaking Defense.
Steel Dome — це мережева система ППО, оснащена функціями штучного інтелекту, призначена для захисту повітряного простору Туреччини від загроз на всіх висотах і дистанціях. Вона розробляється провідними турецькими компаніями Aselsan, Roketsan, SAGE і Mechanical and Chemical Industry Corporation (MKE) під координацією Президії оборонної промисловості.
“Сталевий купол, який ми можемо назвати “системою систем”, усуне всі види загроз у нашому повітряному просторі на всіх висотах і дальностях. Він додасть сили нашим героїчним збройним силам”, — заявив генеральний директор Aselsan Ахмет Акйол.
Зі свого боку турецький експерт з питань оборони Кан Касапоглу розповів Breaking Defense, що Steel Dome являє собою багаторівневу архітектуру протиповітряної та протиракетної оборони, доповнену системами радіоелектронної боротьби. Причому розробка Steel Dome відбувається в умовах збільшення кількості змішаних ударних комплексів, що включають безпілотники й ракети, що особливо актуально у світлі російсько-української війни.
“Це цілісна оборонна архітектура на кшталт “усі датчики — найкращий стрілець”, а не одна система зброї”, — зазначив він.
Оглядачі підкреслюють, що оголошення про розробку Steel Dome було зроблено в той час, коли на Близькому Сході відбуваються конфлікти між Іраном і його союзниками з одного боку та Ізраїлем з іншого.
Протиракетна оборона стає незамінним елементом для захисту цивільного населення і національних активів. Наприклад, 13 квітня Іран випустив 300 ракет і безпілотників у бік Ізраїлю, більшість з яких були перехоплені засобами ППО.
І якщо “Залізний купол” гарантує захист уже кілька десятиліть, то турецький варіант — це всього лише концепція, яку ще належить протестувати, перевірити й ввести в експлуатацію.
“Однак якщо ці етапи буде успішно завершено, він може зацікавити багато арабських країн і країн Перської затоки, які прагнуть захистити свій повітряний простір від різних загроз”, — підсумували оглядачі.
Британський король Чарльз ІІІ 14 листопада відзначає 76-річчя. З цього приводу пресслужба монаршої родини показала святковий портрет іменинника. На…
Здається, українські біженці знайшли не просто прихисток у Польщі, а й справжню фінансову можливість. У…
Міністерство оборони взялося за масштабну «чистку» військово-лікарських комісій (ВЛК). Разом із працівниками військкоматів під перевірки…
Народному депутату України Євгенію Шевченку у четвер, 14 листопада, повідомили про підозру у державній зраді.…
Євген Дикий, який називає себе військовим експертом, в ефірі Radio NV розповів про ситуацію з мобілізацією в…
Після того як Таїланд 2024 року легалізував одностатеві шлюби, влада країни націлилася на просування так званого…