Російські журналісти, які працювали в Державному машинобудівному конструкторському бюро “Райдуга”, зробили інтригуючий знімок, на якому було зафіксовано непізнану ракету поруч із пусковими установками системи ППО. Нещодавно стало відомо, що це нова розробка, яка отримала в ЗМІ назву “Изделие 720”. У зв’язку з цим оглядачі Bulgarian Military з урахуванням аналізу знімків розповіли, які особливості має секретна російська ракета.
Як з’ясувалося, Генеральний директор ДКБ “Радуга” Сергій Богатиков підтвердив існування “Изделие 720”. У бесіді з журналістами він зазначив, що хоча поки що зарано розкривати всі подробиці про зброю, у ракеті нібито поєднуються перевірені часом технічні рішення і новітні розробки, засновані на бойовому досвіді російських збройних сил.
За словами Богатикова, розробка “Изделие 720” ґрунтується на фундаментальних працях Олександра Березняка, який створив основні принципи проєктування крилатих ракет. При цьому нові розробки ДКБ “Радуга” орієнтовані на створення керованих ракет класу “повітря-земля” для дальньої та фронтової авіації, а також для військових кораблів.
Особливості “Изделие 720”
Експерти припустили, що “Изделие 720” має схожість із ракетою Х-69, однак нова ракета помітно менша за розмірами. Вона має квадратний фюзеляж зі складним крилом. Довжина ракети 3,4 метра, розмах крила 2 метри, а стартова маса сягає 450 кг.
“Однією з ключових відмінностей є повітрозабірник ракети, розташований зверху, а не прихований у нижній частині корпусу”, — пишуть оглядачі.
Щодо призначення боєприпасу є припущення, що “Изделие 720” виконуватиме завдання за прикладом російського ЛМВР класу “повітря-земля”, який є більш компактним і широко застосовується на вертольотах Ка-52М і Мі-28НМ.
Боєголовка ракети, імовірно, дозволяє здійснювати радіолокаційне наведення. Ця особливість підтримує як активне самонаведення у протикорабельному варіанті, так і пасивне самонаведення у протирадіолокаційному варіанті, де радіозв’язок не потрібен. Таким чином, є версія, що “Изделие 720” — не ракета в класичному розумінні, а пристрій радіоелектронної розвідки.
Ракета має ще одну особливість — наявність прискорювача, який не потрібен для запусків із реактивного літака, але необхідний для вертольотів або наземних пускових установок.
На закінчення “Изделие 720” порівняли з ізраїльськими ракетами Delilah, які можуть запускатися з різних платформ: літаків, вертольотів, кораблів і наземних установок.