Україні передали колишні данські F-16 з усіма поліпшеннями, які можна очікувати. Плюс на них було встановлено додаткове обладнання, яке може бути дуже корисним для пошарпаних війною українських ВПС.
Як пише Forbes, судячи з оприлюднених знімків, українські F-16 оснащені керованими ракетами AIM-9 з інфрачервоним наведенням і керованими за радіолокаційним випромінюванням AIM-120, що підкреслює можливу роль F-16 у протиповітряній обороні.
Журналісти видання також звернули увагу на пілони ракет. “Пілони в середній частині крила включають вбудовані засоби самооборони – критично важливі системи для винищувачів, що діють у небезпечному повітряному просторі. І для ясності: зараз немає повітряного простору у світі більш небезпечного, ніж над Україною”, – зазначило видання.
Ці засоби захисту включають інтегровану систему розподілу пілонів та інтегровану систему електронної боротьби пілонів: PIDS і ECIPS. Обидва виробляються спільно ізраїльською фірмою Elbit і партнером Terma в Данії. Європейські оператори F-16 почали встановлювати модернізовані пілони кілька років тому.
PIDS викидає металеві відбивачі і палаючі ракети, щоб обдурити зенітні ракети, що наближаються, з радіолокаційним та інфрачервоним наведенням. ECIPS містить пасивний захист, що доповнює активні відбивачі і ракети, включно з глушником AN/ALQ-162 для придушення радарів на землі, а також систему попередження про ракетний напад AN/AAR-60 для запуску пасивного захисту.
Разом PIDS і ECIPS забезпечують F-16 комплексний захист від широкого спектра ворожих ракет. Для українських ВПС ці засоби самооборони задовольняють нагальну потребу.
“Неминуче, що окупанти зіб’ють деякі, можливо, багато, F-16. Але PIDS і ECIPS можуть відтермінувати ці втрати і врятувати життя пілотів”, – констатувало видання.
“Наскільки ефективними будуть PIDS і ECIPS, багато в чому залежить від того, як українці розгорнуть F-16. Якщо винищувачі здебільшого виконуватимуть місії ППО в глибині української території, їм, можливо, доведеться мати справу тільки з найбільш далекобійними російськими ракетами. Але якщо F-16 виконуватимуть багато місій з атаки наземних цілей прямо над лінією фронту, вони зіткнуться з набагато сильнішим вогнем противника”, – зазначило видання.