В Україні у 2024 році планують збільшити доходи до державного бюджету шляхом додаткових надходжень від військових, акцизних зборів. Також планується, що бюджет поповнюватиметься завдяки щомісячної сплати авансових внесків з податку на прибуток підприємствами.
Так, у відповідь на інформаційний запит агентства Інтерфакс-Україна, у Міністерстві фінансів повідомили, що ставки податків в Україні підвищать.
“Пропозиції включають мінімальні підвищення ставок (переважно на рівень від 0,1% до 1,5%)”, — йдеться у повідомленні.
Зазначається, що наприкінці 2023 року українська влада та представники Міжнародного валютного фонду створили робочу групу, яка напрацювала пропозиції щодо короткострокових заходів, аби підвищити доходи країни у 2024 році. План передбачає, що додаткові надходження становитимуть не менше ніж 0,5% ВВП, або 44,2 мільярда гривень
Водночас зміни у сплаті військового збору передбачені для юридичних осіб платників податку на прибуток підприємств і платників єдиного податку третьої та четвертої груп. Також зміни торкнуться фізосіб платників єдиного податку першої, другої, третьої та четвертої груп. Також додатковий військовий збір, ймовірно, торкнеться:
- тих, хто купує банківські метали у банках та легкові автомобілі, що підлягають першій державній реєстрації в Україні;
- тих, хто продає нерухомість;
- роздрібних продавців ювелірними виробами із золота, платини та дорогоцінного каміння;
- операторів стільникового зв’язку, що надають будь-які послуги мобільного зв’язку.
“Пропозиції також включають приведення акцизного податку на паливо у відповідність з мінімальними стандартами ЄС, введення акцизного податку на води, включаючи мінеральні та газовані, з додаванням цукру або інших підсолоджувальних або ароматичних речовин”, — підкреслили у Мінфіні.
Податкова реформа в Україні, яку планують запровадити після перемоги у війні з Росією
За словами очільника парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данила Гетманцева, після війни в Україні, ймовірно, запровадять прогресивну шкалу для оподаткування доходів фізичних осіб.
Але, як пояснив політик, зараз важко спрогнозувати, коли саме відбудуться зміни, оскільки влада ще не завершила перший етап — діджиталізація та антикорупційні заходи в податкових і митних органах.
Запровадити прогресивну шкалу нам допоможе успішний досвід Сполучених Штатів та деяких європейських країн, де тепер відсутня єдина ставка податку.