Мільйони українців стали біженцями після початку повномасштабної війни. Більшість із них зупинилося в Європі. Названо топ-10 міст, де легше працевлаштуватися.
Українці обирають нове місто для проживання з огляду на багато факторів. Одним із найважливіших є ринок праці. Наявність роботи – одна з головних причин зупинитись у тому чи іншому регіоні, повідомляє schengenvisainfo.
Розглянемо, в яких європейських містах багато пропозицій, а де їх мало. За даними Schengenvisainfo.com, вакансій більше у західній та північній частині Європи. Відповідні дані подано Європейською комісією.
За підсумками проведеного опитування з’ясувалося, що половина респондентів упевнена – роботи більше у північних країнах Європейського союзу (55%), а також у західних. Менше половини опитаних відзначили добрі умови на ринку праці у східному регіоні, а у південному так вважає лише один із чотирьох місцевих мешканців.
Щодо країн, які не входять до ЄС, там задоволені своєю роботою близько 54% респондентів.
Зазначено, що більше пропозицій для фахівців із високою зарплатою – у містах, а не у сільській місцевості. При цьому доступність роботи серед городян відрізняється навіть у межах однієї країни.
Названі міста, де найлегше знайти хорошу роботу – це Прага, Клуж-Напока та Мюнхен. Мінімальні шанси на гарне працевлаштування у Неаполі та Палермо (Італія), а також в Овейдо (Іспанія).
Рейтинг міст за наявності високооплачуваної роботи виглядає так:
- Клуж-Напока (Румунія) – 73%;
- Прага (Чехія) – 79%;
- Братислава (Словаччина) – 72%;
- Мюнхен (Німеччина) – 72%;
- Осло (Норвегія) – 69%;
- Гамбург (Німеччина) – 71%;
- Варшава (Польща) – 66%;
- Таллінн (Естонія) – 65%;
- Софія (Болгарія) – 65%;
- Стокгольм (Швеція) – 68%.
Антирейтинг міст з низькими шансами на працевлаштування:
- Палермо (Італія) – 4%;
- Турин (Італія) – 19%;
- Неаполь (Італія) – 11%;
- Рим (Італія) – 20%;
- Ов’єдо (Іспанія) -16%.
Легко знайти роботу в Барселоні, Афінах, Малазі, Мішкольці та Мадриді виявилося лише від 21 до 24% місцевих жителів.