Україна не згодна починати ймовірні мирні переговори з нинішнім керівництвом РФ, адже Кремль не чує аргументів. Натомість наразі відкрились нові деталі минулих перемовин, спроба яких була ще в квітні 2022 року.
Про це йдеться в матеріалі видання The Wall Street Journal.
WSJ проаналізували той самий проєкт мирного договору, що був запропонований делегації України ще у квітні 2022 року.
Зазначається, що цей проєкт мирної угоди мав наступні пункти:
- Україна може вступати до ЄС, але не має долучатись до НАТО;
- В Україні не повинна знаходитись іноземна зброя, “включно з ракетною зброєю будь-якого типу, збройними силами і формуваннями”;
- Тимчасово окупований Крим має залишатись під контролем Росії та вважається нейтральним;
- Має відбутись скорочення в лавах ЗСУ, чисельність війська повинен зменшитись до певного розміру.
Зокрема, щодо останнього пункту Росія мала наміри скоротити чисельність військових ЗСУ до 85 тисяч військовослужбовців, а також встановити ліміти на 342 танки і 519 артилерійських знарядь. Також Росія мала на меті обмежити дальність дії українських ракет в 40 кілометрів. Натомість в документі, який аналізувало видання WSJ, вказано, що українські перемовники хотіли мати 250 тисяч військовослужбовців, 800 танків і 1900 артилерійських знарядь.
Також російська сторона зауважувала на тому, щоб російська мова була визнана на державному рівні так само, як і українська. З об’єктивних причин українська делегація на такі умови не погодилася.
Варто також згадати, що видання The New York Times ще у грудні 2023 року інформувало про “сигнали” Путіна стосовно заморожування війни:
“… принаймні з вересня Путін через посередників сигналізує, що він відкритий до припинення вогню, яке заморозить бойові дії на нинішніх лініях, що далеко не відповідає його амбіціям домінувати в Україні”, – писали The New York Times, посилаючись на двох колишніх високопоставлених російських чиновників, близьких до Кремля, а також американських і міжнародних чиновників, які отримали повідомлення від посланців Путіна.