Українська кампанія “Знаєш – скажи” на території Росії спрямована на повернення депортованих до РФ з України дітей. Інформаторам гарантують анонімність.Офіс президента України анонсував у середу, 27 вересня, запуск інформаційної кампанії “Знаєш – скажи” (“Знаешь – скажи”), спрямованої на мотивування росіян надавати інформацію про депортованих до РФ українських дітей.
У повідомленні йдеться, що “зараз діти розпорошені по всій Росії, і збирати дані про них на території країни-агресорки спеціалізованим українським чи міжнародним організаціям украй складно”.
Охочим допомогти пропонують можливість публічно чи анонімно передати інформацію через спеціальну електронну форму або телеграм-чат.
Отриману інформацію українська сторона планує спрямовувати правоохоронцям та міжнародним установам, які займаються поверненням дітей в Україну.
“Не маємо права чекати, коли ці діти виростуть. У нас немає часу зволікати, поки росіяни відбирають у наших дітей національність і походження. Ми не будемо сподіватися на появу нових механізмів, а шукатимемо власні дієві шляхи для повернення дітей”, – пояснила уповноважена президента з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.
За даними російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової, від початку повномасштабної війни РФ вивезла з України понад 700 тисяч дітей. Українська сторона наразі офіційно підтвердила понад 19,5 тисяч випадків примусової депортації Росією українських дітей.
В тренді:
- НАБУ викрило схеми із паспортами: чиновник мав прибуток від використання держсимволів
- Запізнитесь – отримаєте “золоту” платіжку: водоканальники застерегли українців
- Трамп анонсував величезні мита на увесь імпорт з ЄС вже з 1 червня
- “Ніколи не потраплять на передову”: чому працівники ТЦК не підлягають мобілізації
- Портнов перед смертю приїздив до України — ЗМІ з’ясували ціль візиту
- У Берліні відкрили кафе “росія”: напитися, побитися, викликати копів – все, як удома
- Обкатав схему на Зеленському: Трамп почав дипломатію публічних принижень, – FT
- Де живуть найдовше: рейтинг країн по тривалості життя у світі та місце України