Запуск безпілотників по Україні – це щоденна процедура для окупантів. Такі атаки не припиняться і не посиляться під час переговорів РФ із США чи Україною. А якщо виникне необхідність чинити тиск на Україну, загарбники проведуть атаку ракетами і переговори їх не збентежать. Таку думку висловив військовий експерт Роман Світан.
“За допомогою БпЛА Росія виконує завдання постійного бойового тиску. Вона, це завдання, не пов’язана з переговорами. А от коли виникне питання тиску на українську владу, тоді можуть полетіти балістичні та крилаті ракети, створюючи терористичну загрозу “, — вважає Світан.
Він вважає, що зараз усе залежатиме від відносин між президентом США Дональдом Трампом та російським правителем Володимиром Путіним — до чого вони прийдуть, про що домовляться. Військовий експерт не виключає, що надалі може чинитися тиск на Україну. За словами Світана, така ракетна атака під час переговорів можлива в тому випадку, якщо президент України не погодиться з умовами Росії, наприклад, юридично віддати Донбас і Крим.
“Механізм тиску на Україну з боку Росії простий — запускати ракети. Цей механізм неодноразово використовувався Путіним під час переговорних майданчиків. Першою такою показовою платформою були переговори щодо зернової угоди в 2022 році. Як тільки в Стамбулі почалася зернова угода, Путін висунув вимоги, а потім пішли ракети.”
На думку аналітика, тиск ракетами під час переговорів може статися за допомогою атаки кількох десятків ракет повітряних цілей.
“Метою такої атаки можуть бути ключові об’єкти — розподільне обладнання електростанцій, атомних станцій, залізничні вузли, мости. Удари можуть бути за будь-якими знаковими об’єктами критичної інфраструктури. Наприклад, зокрема великі ємності з паливом, які можуть довго горіти. Це може бути показовий удар 30-40 ракетами.”
На думку військового аналітика, на підступах до Києва ймовірна атака може бути відбита, а безпека інших міст під питанням. Тим більше, в умовах дефіциту ракет для ППО, що планується, про який говорив Зеленський. Тому показова атака РФ, якщо вона станеться, буде, ймовірно, не Києвом.